Qadring baland bo‘lsin, ona tilim!
2020-yil 16-oktabr kuni Guliston shahrida joylashgan “Bilimdonlar maskani”da “Davlat tili haqida”gi Qonunning 31 yilligini munosib nishonlash hamda 21-oktabr “O’zbek tili bayrami” kuni munosabati bilan Sirdaryo viloyati bo’yicha Milliy gvardiya boshqarmasi hamda Guliston davlat universiteti hamkorligida “Qadring baland bo’lsin, ona tilim” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy va badiiy tadbir o’tkazildi.
Tadbirda Sirdaryo viloyati bo’yicha Milliy gvardiya boshqarmasi rahbarlari, harbiy xizmatchilari, Guliston davlat universiteti mas’ul xodimlari, professor-o’qituvchilar va talabalar ishtirok etdi.
Tadbir davomida bayramga bag’ishlangan she’rlar, kuy-qo’shiqlar ijro qilindi, yosh ijodkor talabalar ijrosida baxru-bayt aytildi, badiiy kitoblar ko’rgazmasi namoyish qilindi.

On October 16, 2020, in connection with the celebration of the 31st anniversary of the law “on the state language”in the “Connoisseur's mansion”located in Gulistan city, and on October 21 the day of the Uzbek language holiday, in cooperation with the National Guard Department of the Syrdarya region and Gulistan State University, a spiritual-educational and artistic event was held on
The event was attended by the heads of the National Guard Department of Sirdarya region, military personnel, responsible staff of Gulistan State University, professors, teachers and students.
During the event, poems and songs dedicated to the holiday were performed, Bakhru-Beth was performed by young creative students, and a look at art books was demonstrated.