Qadring baland bo‘lsin, ona tilim!
2020-yil 16-oktabr kuni Guliston shahrida joylashgan “Bilimdonlar maskani”da “Davlat tili haqida”gi Qonunning 31 yilligini munosib nishonlash hamda 21-oktabr “O’zbek tili bayrami” kuni munosabati bilan Sirdaryo viloyati bo’yicha Milliy gvardiya boshqarmasi hamda Guliston davlat universiteti hamkorligida “Qadring baland bo’lsin, ona tilim” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy va badiiy tadbir o’tkazildi.
Tadbirda Sirdaryo viloyati bo’yicha Milliy gvardiya boshqarmasi rahbarlari, harbiy xizmatchilari, Guliston davlat universiteti mas’ul xodimlari, professor-o’qituvchilar va talabalar ishtirok etdi.
Tadbir davomida bayramga bag’ishlangan she’rlar, kuy-qo’shiqlar ijro qilindi, yosh ijodkor talabalar ijrosida baxru-bayt aytildi, badiiy kitoblar ko’rgazmasi namoyish qilindi.

16 октября 2020 года в городе Гулистане в связи с достойным празднованием 31-й годовщины закона “О государственном языке”и 21 октября в связи с “праздником узбекского языка”управлением Национальной гвардии по Сырдарьинской области и Гулистанским государственным университетом было проведено духовно-просветительское и художественное мероприятие на тему “Кадринг бал олсун, родной язык”.
В мероприятии приняли участие руководители управления Национальной гвардии по Сырдарьинской области, военнослужащие, ответственные сотрудники Гулистанского государственного университета, профессорско-преподавательский состав и студенты.
В ходе мероприятия были исполнены стихи, песни, посвященные празднику, в исполнении молодых творческих студентов была продемонстрирована выставка художественных книг.