G‘azal mulkining sultoni
2021-yil 4-fevral kuni Guliston davlat universiteti Ijtimoiy iqtisodiy fakulti tashabbusi bilan 1-ma’ruzalar zalida buyuk shoir va mutafakkir Alisher Navoiyning 580 yilligiga bag’ishlab “Gazal mulkining sultoni” mavzusida ma’rifiy, badiiy-musiqiy tadbir o‘tkazildi.
Tadbir davomida tarix kafedrasi mudiri, t.f.n. B.To‘ychiboyev  “Navoiy-buyuk davlat arbobi” mavzusida ma’ruza qildi. Shundan so‘ng fakultetning faol talabalari ijrosida Alisher Navoiy g‘azallaridan namunalar, “Navoiy” spektaklidan Navoiy va Guli monologi, shuningdek, A.Navoiy  g‘azali bo‘yicha musiqiy kompozitsiyalar ijro etildi. Sahna yosh rassomlar tomonidan  chizilgan Navoiyning turli yoshdagi  rasmlari bilan bezatildi. Faol qatnashchilar fakultet dekanati tomonidan  “Diplom” bilan taqdirlandilar.

Султан творчество лирики
4 февраля 2021 года по инициативе факультета социальной экономики Гулистанского государственного университета в 1-м лекционном зале состоялось образовательное, художественное и музыкальное мероприятие на тему "Султан Газальского имения", посвященное 580-летию великого поэта и мыслителя Алишера Навои.
Кафедра истории во время мероприятия ф.что? B.To Чибоев выступил с лекцией на тему "Навои-великий государственный деятель". После этого были исполнены образцы Алишера Навои Газали, монолог Навои и Гули из спектакля" Навои", а также музыкальные композиции на Навои Газали. Сцена была украшена картинами разных возрастов Навои, нарисованными молодыми художниками. Активные участники были награждены "дипломом" декана факультета.