Rektor kubogi: akademik litsey o‘quvchilari o‘rtasida mini-futbol bo‘yicha final bosqichi bo‘lib o‘tdi
2021-yil 11-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 5 muhim tashabbusi doirasida Guliston davlat universiteti qoshidagi akademik litsey o‘quvchilari o‘rtasida sportning mini-futbol turi bo‘yicha “Rektor kubogi” musobaqasining final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
23-fevral kuni start olgan saralash o‘yinlarida jami 12ta jamoa aylanma tizimida uchrashuvlarini o‘tkazishdi. Final bosqichiga 208 va 209 guruh o‘quvchilari yetib kelishdi. Qizg‘in o‘tgan bahsda 208 guruh o‘quvchilari 9-6 hisobida g‘alaba qozonishdi.
G‘olib futbolchilarni Guliston davlat universiteti rektori M.T.Xodjiyev tabrikladi. G‘oliblar Rektor kubogi, medal va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

Кубок ректора: финальный этап мини-футбола среди учеников академического лицея
11 марта 2021 года в рамках пяти важных инициатив президента Республики Узбекистан состоялся заключительный этап соревнований "Кубок ректора" по виду спорта мини-футбол среди учащихся академических лицеев Гулистанского государственного университета.
В общей сложности 12 команд провели свои матчи по системе оборота в отборочных играх, которые стартовали 23 февраля. В Финальную стадию вышли 208 и 209 студентов группы. В последней горячей ставке 208 студентов группы выиграли со счетом 9-6.
Победителей наградил ректор Гулистанского государственного университета М. Т. Ходжиев. Победители были награждены Кубком ректора, медалями и памятными подарками.