Gender tengligi – inson huquqlarining asosi
21.04.2021 sanasida Gulsiton davlat universiteti Madaniyat saroyida universitet Xotin-qizlar Kengashi tashabbusi bilan Tabiiy fanlar fakulteti Xotin-qizlar Kengashi tomonidan “Gender tengligi – inson huquqlarining asosi” deb nomlangan seminar tadbiri oʼtkazildi.
Seminarni universitet Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori F.Niyazov ochib berdi. Universitet Xotin-qizlari kengashi raisi N.Sultonova O‘zbekistondagi Gender tengligi masalalari tog‘risida batafsil ma’lumot berdi. Shundan so‘ng professor-o’qituvchilardan R.Bazarova, K.Ismailova, F.Ergasheva hamda fakultet Xotin-qizlari Kengashi raisi R.Qurolovalar Talaba-qizlarning odob ahloqi va intizomi, kiyinish madaniyati va oilaviy hayotga tayyorlashda ahamiyatga ega bo‘lgan hamda qizlar bilishi zarur boʼlgan maʼlumotlar yuzasidan o’z fikr mulohazalarini bildirib o’tdilar.

Gender equality is the foundation of human rights
On 21.04.2021, at the Palace of Culture of Gulsiton State University, on the initiative of the Women's Council of the University, the Women's Council of the Faculty of Natural Sciences held a seminar-event on the topic "Gender equality-the basis of human rights".
The seminar was opened by the Vice-Rector for Youth Affairs, F. A. Shumakov.Niyazov. The chairman of the Women's Council of the University N. Sultanova spoke in detail about the problems of gender equality in Uzbekistan. After that, professors-teachers R. Bazarova, K. Ismailova, F. Ergasheva and the chairman of the Council of Women of the Faculty R. Kuralov expressed their views on the morality and discipline of students and girls, the culture of dressing and the importance of family life in the preparation, as well as information that girls should know.