Gender tengligi – inson huquqlarining asosi
21.04.2021 sanasida Gulsiton davlat universiteti Madaniyat saroyida universitet Xotin-qizlar Kengashi tashabbusi bilan Tabiiy fanlar fakulteti Xotin-qizlar Kengashi tomonidan “Gender tengligi – inson huquqlarining asosi” deb nomlangan seminar tadbiri oʼtkazildi.
Seminarni universitet Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori F.Niyazov ochib berdi. Universitet Xotin-qizlari kengashi raisi N.Sultonova O‘zbekistondagi Gender tengligi masalalari tog‘risida batafsil ma’lumot berdi. Shundan so‘ng professor-o’qituvchilardan R.Bazarova, K.Ismailova, F.Ergasheva hamda fakultet Xotin-qizlari Kengashi raisi R.Qurolovalar Talaba-qizlarning odob ahloqi va intizomi, kiyinish madaniyati va oilaviy hayotga tayyorlashda ahamiyatga ega bo‘lgan hamda qizlar bilishi zarur boʼlgan maʼlumotlar yuzasidan o’z fikr mulohazalarini bildirib o’tdilar.

Гендерное равенство является основой прав человека
21.04.2021 года во Дворце культуры Гульситонского государственного университета по инициативе женского совета университета женский совет факультета естественных наук провел семинар-мероприятие на тему "Гендерное равенство-основа прав человека".
В семинаре открыл вступительным словом проректор по работе с молодежью Ф.Ниязов. Председатель женского совета университета Н. Султанова подробно рассказала о проблемах гендерного равенства в Узбекистане. После этого профессора-преподаватели Р. Базарова, К. Исмаилова, Ф. Эргашева и председатель Совета женщин факультета Р. Кураловы высказали свои взгляды на нравственность и дисциплину студентов и девушек, культуру одевания и важность в подготовке семейной жизни, а также информацию, которую девушки должны знать.