Innovatsion ko'rgazma bo'lib o'tdi
2018 yil 29 may kuni Guliston davlat universiteti binosida O’zbekiston “Adolat” SDP Sirdaryo viloyati Kengashi hamda Guliston davlat universiteti hamkorligida “Innovatsion texnologiyalarni joriy qilish – taraqqiyot garovi” mavzusida innovatsion ko’rgazma bo’lib o’tdi.
Tadbirni o’tkazishdan asosiy maqsad universitetning innovatsion infratuzilmasini kuchaytirish, talabalarning innovatsion faoliyatiga bo’lgan qiziqishlari va intilishlarini qo’llab-quvvatlash, ular tomonidan kichik innovatsion korxonalar tuzishni rag’batlantirish, yoshlarning innovatsion faolligini oshirishdan iboratdir.
Ko’rgazmada Guliston davlat universiteti hamda tuman va shaharlardan tashrif buyurgan o’rta maxsus, kasb-hunar kollejlari, “Barkamol avlod” bolalar markazlaridagi iqtidorli yoshlar o’zlari yaratgan loyihalar va texnologiyalarni namoyish qilishdi.
Tadbirda Guliston davlat universiteti rektori, prof. M.T.Xodjiev, O’zbekiston “Adolat” SDP Siyosiy Kengashi a’zosi, “Adolat” gazetasi bosh muharriri I.Xamroev, Sirdaryo viloyat Kengashi deputati S.Elmurodov, O’zbekiston “Adolat” SDP tuman Kengashlari raislari, professor-o’qituvchilar, talabalar, yosh ijodkor o’quvchilar, OAVlari xodimlari ishtirok etdi.
Tadbir so’ngida eng yaxshi deb topilgan loyiha va texnologiya egalari tashkilotchilar tomonidan faxriy yorliq va esdalik sovg’alari bilan taqdirlandi.

The innovatory exhibition was held
On May 29, 2018 in the building of Gulistan State University an innovative exhibition "Innovative technologies introduction - an avouch of progress" was held in cooperation of Syrdarya regional council of SDP "Adolat" and Gulistan state university.
The main purpose of the event is to develop innovative infrastructure of the universities, support the interests and aspirations of students in innovatory activities, promote them to create small innovative businesses, and enhance the youths’ innovatory celerity.
At the exhibition, talented young people from the Gulistan State University and secondary special and professional
colleges from the cities and districts, and the Barkamol Avlod children's centers demonstrated their projects and technologies.
The event was attended the Rector of Gulistan State University, prof. M.T.Khodjiev, member of the Political Council of SDP "Adolat", editor-in-chief of the newspaper "Adolat" I.Hamroev, deputy of Syrdarya Regional Council S.Elmurodov, chairmen of the Adolat SDP District Councils of Uzbekistan, professor-teachers , students, young artists, media workers.
At the end of the event, the best designers and technology owners were awarded by the organizers with awards and memorable gifts.