2020-yil 23-dekabr soat 11 00 da Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.Â.91.01raqamli Ilmiy Kengash asosidagi bir martalik Ilmiy Kengash qoshidagi Ilmiy seminarning navbatdagi majlisi on-line bo’lib o’tadi.
Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti mustaqil izlanuvchisi Ismailov Xurishid Esirgapovichning “Tabiiy fanlarni o’qitish jarayonida o’quvchilarda o’simliklarni muhofaza qilish madaniyatini rivojlantirish (akademik litseylar misolida)” mavzusidagi 13.00.02- Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (biologiya) ixtisosligidan pedagogika fanlari bo’yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

23 декабря 2020 года в 11.00 часов при Гулистанском государственном университете Очередное заседание научного семинара при разовом научном совете на базе Научного совета PhD.03/30.12.2019.В.91.01 состоится в режиме он-лайн.
Обсуждение диссертации независимого исследователя Ташкентского государственного технического университета имени Ислама Каримова Исмаилова Хуришида Эсиргаповича на тему “Развитие культуры защиты растений у учащихся в процессе обучения естественным наукам (на примере академических лицеев)”, представленной на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по специальности 13.00.02 - теория и методика обучения и воспитания (биология).