📢Abituriyentlar diqqatiga!
Guliston Davlat Universiteti huzuridagi Oqoltin sanoat texnikumi 2021-2022 o‘quv yili uchun kunduzgi va sirtqi ta’limga talabalarni o‘qishga qabul qiladi
Kasblarning ixtisosliklari:
- Buxgalteriya hisobi va audit (5.32.06.01) – Buxgalter auditor
- Kompyuter injiniring (5.52.01.01) –  Kompyuter tizimlari bo`yicha mutaxassis, Kompyuter va ofis qurilmalariga xizmat ko`rsatish bo`yicha mutaxassis
- Yengil sanoat buyumlari konstruksiyasi va texnologiyasi (ishlab chiqarish turlari bo`yicha) (5.53.10.01)- Bosh texnik-texnolog
- Qishloq xo`jalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash texnik-texnologi (5.61.07.01) –  Texnik -texnolog
-Qishloq xo`jaligini mexani-zatsiyalash va servis texnik-texnologi (5.62.01.01)Texnik -texnolog
-Àgronomiya (ekin turlari bo`yicha) (5.61.01.01)- Paxtachilik, texnik va don ekinlari agronomi; Mevachilik va uzumchilik agronomi; Sabzavot –polizchilik, kartoshka-chilik agronomi
Eslatma:
G- O`qish muddati 2 yil. O`qishni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarga davlat namunasidagi diplom beriladi va Guliston Davlat Universitetining yuqoridagi yo`nalishlariga yakka tartibdagi suhbat asosida 2- kursdan o`qishga qabul qilinadi (asos: 2019 yil 6 sentabrdagi PF -5812 son.)
GO`qish istagini bildirgan abituriyentlarning hujjatlari  2021 yil 10 avgustdan 10 sentyabrga qadar qabul qilinadi. O`quv jarayoni                           1 oktyabrdan boshlanadi.  (asos: 2020 yil 11 noyabrdagi VM-715 son qarori.)
G2021-2022 o`quv yili uchun  11-sinfni va akademek litsiy hamda kasb-hunar kollejlarini tamomlagan hamda "Hayot davomida ta'lim olish"  prinsipi asosida kamida umumiy o`rta ma'lumotga ega bo`lgan shaxslar kunduzgi va sirtqi ta'lim shakllarida davlat buyurtmasi hamda to`lov-kontrakt asosida qabul qilinadi.
GXUJJATLARNI ONLAYN TARZDA TOPSHIRILADI:
www.texnikum.edu.uz web sahifasidan
ARIZA TOPSHIRISH bosiladi va telefon raqami kiritiladi, kiritilgan telefon raqamiga tasdiqlash kodi kiritilgandan so’ng pasportning seriyasi, raqami, 14 talik identfikatsiya raqami kiritiladi, kerakli ma’lumotlar to’ldirilib KHK diplomi yoki maktab 11-sinf attestati rasmi yuklanadi va saqlanadi. (Қð êîä(Qr kod –sahifani tez yuklash uchun )

📢To the attention of applicants!
Agoltin Industrial Technical University under Gulistan State University accepts students for full-time and correspondence education for 2021-2022 academic year
Specialties of professions:
- Accounting and auditing (5.32.06.01 – - Accountant auditor
- Computer engineering (5.52.01.01) - computer systems technician, computer and office equipment service technician
- Construction and technology of light industry products (by types of production) (5.53.10.01) - chief technical and technologist
- Technical-technologist of storage and processing of agricultural products (5.61.07.01) - technical-technologist
- Mexani-zation of Agriculture and service technical-technologist (5.62.01.01) - technical-technologist
- Agronomy (by type of crop) (5.61.01.01) - agronomy of cotton, technical and grain crops; agronomy of fruit and viticulture; agronomy of vegetable-gardening, potato-viticulture
Note:
G-the duration of study is 2 years. Graduates who have successfully completed their studies will receive a diploma of the state model and will be admitted to the above directions of the Gulistan State University on the basis of an individual interview from the 2nd course (basis: September 6, 2019 PF -5812.)
G-documents of applicants wishing to study will be accepted from August 10 to September 10, 2021. The training process begins 1 October. (basis: resolution of the VM-2020 number 11 November 715.)
Persons who graduated from 11th grade and academic Lyceum and vocational colleges for the G-2021-2022 academic year and have at least general secondary education on the basis of the principle of" life education " are accepted on the basis of state order and payment-contract in daytime and correspondence education forms.
HANDING OUT GXUJJATS ONLINE:
www.texnikum.edu.uz from the web page
The application form is printed on TOPSHIRISH and the phone number is entered, after entering the confirmation code on the entered phone number, the series, number of the passport, the 14 Talic identification number is entered, the necessary information is filled in and the KHK diploma or school grade 11 certificate picture is uploaded and saved. (Qr code –to quickly load the page )