📢Abituriyentlar diqqatiga!
Guliston Davlat Universiteti huzuridagi Oqoltin sanoat texnikumi 2021-2022 o‘quv yili uchun kunduzgi va sirtqi ta’limga talabalarni o‘qishga qabul qiladi
Kasblarning ixtisosliklari:
- Buxgalteriya hisobi va audit (5.32.06.01) – Buxgalter auditor
- Kompyuter injiniring (5.52.01.01) –  Kompyuter tizimlari bo`yicha mutaxassis, Kompyuter va ofis qurilmalariga xizmat ko`rsatish bo`yicha mutaxassis
- Yengil sanoat buyumlari konstruksiyasi va texnologiyasi (ishlab chiqarish turlari bo`yicha) (5.53.10.01)- Bosh texnik-texnolog
- Qishloq xo`jalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash texnik-texnologi (5.61.07.01) –  Texnik -texnolog
-Qishloq xo`jaligini mexani-zatsiyalash va servis texnik-texnologi (5.62.01.01)Texnik -texnolog
-Àgronomiya (ekin turlari bo`yicha) (5.61.01.01)- Paxtachilik, texnik va don ekinlari agronomi; Mevachilik va uzumchilik agronomi; Sabzavot –polizchilik, kartoshka-chilik agronomi
Eslatma:
G- O`qish muddati 2 yil. O`qishni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarga davlat namunasidagi diplom beriladi va Guliston Davlat Universitetining yuqoridagi yo`nalishlariga yakka tartibdagi suhbat asosida 2- kursdan o`qishga qabul qilinadi (asos: 2019 yil 6 sentabrdagi PF -5812 son.)
GO`qish istagini bildirgan abituriyentlarning hujjatlari  2021 yil 10 avgustdan 10 sentyabrga qadar qabul qilinadi. O`quv jarayoni                           1 oktyabrdan boshlanadi.  (asos: 2020 yil 11 noyabrdagi VM-715 son qarori.)
G2021-2022 o`quv yili uchun  11-sinfni va akademek litsiy hamda kasb-hunar kollejlarini tamomlagan hamda "Hayot davomida ta'lim olish"  prinsipi asosida kamida umumiy o`rta ma'lumotga ega bo`lgan shaxslar kunduzgi va sirtqi ta'lim shakllarida davlat buyurtmasi hamda to`lov-kontrakt asosida qabul qilinadi.
GXUJJATLARNI ONLAYN TARZDA TOPSHIRILADI:
www.texnikum.edu.uz web sahifasidan
ARIZA TOPSHIRISH bosiladi va telefon raqami kiritiladi, kiritilgan telefon raqamiga tasdiqlash kodi kiritilgandan so’ng pasportning seriyasi, raqami, 14 talik identfikatsiya raqami kiritiladi, kerakli ma’lumotlar to’ldirilib KHK diplomi yoki maktab 11-sinf attestati rasmi yuklanadi va saqlanadi. (Қð êîä(Qr kod –sahifani tez yuklash uchun )

📢Вниманию абитуриентов!
Окалтинский промышленный техникум при гулистанском государственном университете на 2021-2022 учебный год осуществляет прием студентов на очную и заочную формы обучения
Специализации профессий:
- Бухгалтерский учет и аудит (5.32.06.01) - бухгалтер аудитор
- Компьютерная инженерия (5.52.01.01) - специалист по компьютерным системам, специалист по обслуживанию компьютерных и офисных устройств
- Конструкция и технология изделий легкой промышленности (по видам производства) (5.53.10.01) - главный техник-технолог
- Техник-технолог по хранению и переработке сельскохозяйственной продукции (5.61.07.01) – техник-технолог
-Техник-технолог механизации и сервиса сельского хозяйства (5.62.01.01)- техник-технолог
-Агрономия (по видам культур) (5.61.01.01) - агроном хлопководства, технических и зерновых культур; агроном плодоводства и виноградарства; агроном овощеводства и бахчеводства, агроном картофелеводства
Примечание:
Г-срок обучения 2 года. Выпускникам, успешно окончившим обучение, выдается диплом государственного образца и зачисляется на вышеуказанные направления Гулистанского государственного университета со 2 - го курса на основе индивидуального собеседования (основание: ПФ -5812 от 6 сентября 2019 года).)
G-документы абитуриентов, изъявивших желание учиться, принимаются с 10 августа по 10 сентября 2021 года. Учебный процесс начинается с 1 октября. (обоснование: постановление ВМ-715 от 11 ноября 2020 года.)
Г-на 2021-2022 учебный год лица, окончившие 11 классов и академические лицеи и профессиональные колледжи и имеющие не менее общего среднего образования по принципу "образование на протяжении всей жизни", принимаются на очную и заочную формы обучения на основе государственного заказа и платно-контрактной основе.
GHUJJATS ПОДАЮТСЯ ОНЛАЙН:
www.texnikum.edu.uz с веб-страницы
Распечатывается заявление и вводится номер телефона, после ввода проверочного кода на введенный номер телефона вносится серия, номер паспорта, идентификационный номер Талика 14, заполняется необходимая информация, загружается и сохраняется картинка диплома КК или аттестата школы 11 класса. (Qr-код для быстрой загрузки страницы )