💐Sadoqat ramzisan-ayol!
🔄2023-yil 7-mart sanasida Gusliston davlat universitetida 8-mart Xalqaro xotin-qizlar kuniga bag‘ishlangan bayram tadbirlari bo‘lib o‘tmoqda. Asosiy bayram tadbiri universitetning Madaniyat saroyida “Sadoqat ramzisan-Ayol!”  shiori ostida tashkil etildi. Mazkur kechaga taklif etilgan professor-o‘qituvchilar, ishchi-xodimlar tarkibidagi xotin-qizlar bayram tabriknomalari bilan kutib olindi.
⚡️Bayram tadbirini universitet rektori M.Xodjiyev tabrik  nutqi bilan ochib berdi. Unda jamiyatimizda xotin-qizlar masalalariga alohida e’tibor berilayotgani, jumladan davlat boshqaruvida ayollar nufuzining ortishi, bundan tashqari universitetning imliy salohiyatining yuksalishida ayollar ulushining ortib borayotganligi borasida so‘z yuritildi.
Tadbirda shoir Muhammad Ismoil tabrik so‘zlab, xotin-qizlarni ulug‘lovchi she’rlaridan namumalar keltirdi.
Bayram kechasida o‘quv yili davomida faollik ko‘rsatgan, o‘zining ilmiy maktabini yaratib, universitetning ilmiy-innovatsiyaviy va tarbiyaviy sohalarida natijalarga erishgan tajribali professor-o‘qituvchilar va ilm sarhadlariga endigina qadam qo‘yganiga qaramay innovatsion ishlanmalari bilan nom chiqara boshlagan yosh tadqiqotchilar universitetning qimmatbaho sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.
Bayram tadbirininig badiiy qismida ayollarni, onalarni ulug‘lovchi kuy va qo‘shiqlar tadbirga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.

💐Ты символ верности, женщина!
🔄 7 марта 2023 года в Гуслистонском государственном университете проходят мероприятия, посвященные Международному женскому дню 8 марта. Главное праздничное мероприятие состоялось во Дворце культуры университета «Ты – символ верности – Женщина!» организовано под лозунгом Женщин профессоров, преподавателей и работниц, приглашенных на этот вечер, встречали праздничными приветствиями.
⚡️Праздничное мероприятие открыл ректор университета М.Ходжиев с поздравительной речью. Было сказано, что вопросам женщин в нашем обществе уделяется особое внимание, в том числе повышению влияния женщин в системе государственного управления, увеличению доли женщин в развитии академического потенциала вуза.
На мероприятии поэт Мухаммад Исмаил выступил с поздравительной речью и привел примеры своих стихов, восхваляющих женщин.
В праздничную ночь собрались опытные профессора и преподаватели, проявившие активность в течение учебного года, создавшие свою научную школу и добившиеся результатов в научной, инновационной и образовательной сферах вуза, и молодые люди, начавшие делать себе имя. для себя своими инновационными разработками, несмотря на то, что они только что вышли на рубежи науки, исследователи были награждены ценными университетскими подарками.
В художественной части торжества приподнятое настроение придали мелодии и песни в честь женщин и матерей.