2023-yil 30-mart sanasida Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati raisi T.Narbayevaning Guliston davlat universiteti talaba-yoshlari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Universitet rektori M.Xodjiyev moderatorligi ostida “Talabalar xiyoboni”da tashkil etilgan mazkur tadbirda liderlar kengashi aʼzolari va faol talabalar ishtirok etishdi.
Tadbir avvalida Senat raisiga ijodkor va innovator talabalar tomonidan ijodiy ishlar koʻrgazmalari va innovatsion ishlanmalari va gʻoyalari taqdim etildi. Shundan soʻng T.Narbayeva nutq soʻzlab, Yangi Oʻzbekiston Konstitutsiyasi qabul qilinishining dolzarbligi, konstitutsiyaga kiritilayotgan oʻzgarish va qoʻshimchalar toʻgʻrisida batafsil maʼlumot berdi. Tadbir yakunida “Yosh kitobxon” koʻrik-tanlovining respublika bosqichi gʻolibi-Filologiya fakulteti talabasi Yo.Hayitboyev oʻzining yangi chop etilgan navbatdagi sheʼriy toʻplamini mehmonga sovgʻa qildi.

Председатель Сената посетил Гулистанский государственный университет
30 марта 2023 года председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Т.Нарбаева встретилась со студентами Гулистанского государственного университета. В этом мероприятии, которое было организовано в «Студенческой аллее» под модерацией ректора университета М.Ходжиева, приняли участие члены руководящего совета и актив студентов.
В начале мероприятия творческие и новаторские студенты представили Председателю Сената выставки творческих работ и инновационных разработок и идей. После этого выступила Т.Нарбаева и дала подробную информацию об актуальности принятия новой Конституции Узбекистана, изменений и дополнений в Конституцию. В завершение мероприятия победитель республиканского этапа конкурса «Ёш Китабхан», студент филологического факультета Ё.Хаитбоев представил гостю свой недавно изданный сборник стихов.