2023-yil 30-mart sanasida Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati raisi T.Narbayevaning Guliston davlat universiteti talaba-yoshlari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Universitet rektori M.Xodjiyev moderatorligi ostida “Talabalar xiyoboni”da tashkil etilgan mazkur tadbirda liderlar kengashi aʼzolari va faol talabalar ishtirok etishdi.
Tadbir avvalida Senat raisiga ijodkor va innovator talabalar tomonidan ijodiy ishlar koʻrgazmalari va innovatsion ishlanmalari va gʻoyalari taqdim etildi. Shundan soʻng T.Narbayeva nutq soʻzlab, Yangi Oʻzbekiston Konstitutsiyasi qabul qilinishining dolzarbligi, konstitutsiyaga kiritilayotgan oʻzgarish va qoʻshimchalar toʻgʻrisida batafsil maʼlumot berdi. Tadbir yakunida “Yosh kitobxon” koʻrik-tanlovining respublika bosqichi gʻolibi-Filologiya fakulteti talabasi Yo.Hayitboyev oʻzining yangi chop etilgan navbatdagi sheʼriy toʻplamini mehmonga sovgʻa qildi.

Chairman of the Senate visited Gulistan State University
On March 30, 2023, the chairman of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan T. Narbayeva met with the students of Gulistan State University. Members of the leaders' council and active students took part in this event, which was organized in "Students' Alley" under the moderation of university rector M. Khodzhiyev.
At the beginning of the event creative and innovative students presented exhibitions of creative works and innovative developments and ideas to the Chairman of the Senate. After that, T.Narbayeva made a speech and gave detailed information about the relevance of the adoption of the new Constitution of Uzbekistan, changes and additions to the constitution. At the end of the event, the winner of the republican stage of the "Yosh Kitabkhan" competition, a student of the Faculty of Philology, Yo. Hayitboyev, presented his newly published collection of poetry to the guest.