Yoshlarga oid davlat siyosati amalda!
✅ Avval xabar berganimizdek, O'zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida 2023-yil 11-aprel sanasida "Yoshlar siyosati sohasidagi ishlar natijadorligini oshirish hamda ular bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari" yuzasidan o'tkazilgan yig'ilishdagi topshiriq ijrosini ta'minlash maqsadida Guliston davllat universiteti rektori M.Xodjiyev Sirdaryo viloyati Mirzaobod tumani Nurafshon MFYdagi yoshlar bilan ochiq muloqot o'tkazib yoshlarning muammo, takliflarini o'rgangan edi.
✅13.06.2023-yil sanasida M.Xodjiyev tomonidan mazkur yoshlar orasida surunkali va tug‘ma xastaligi mavjud bo‘lgan yoshlarning davolanishlari uchun moddiy xayriya mablag'lari topshirildi. Samimiy kechgan muloqotlar jarayonida yoshlar va ularning ota-onalari ko‘rsatilayotgan e’tibor va g‘amxo‘rliklardan minnatdor ekanliklarini izhor etishdi.

State policy on youth is in practice!
✅ As we previously reported (https://t.me/otfiv_rasmiy/932), under the chairmanship of the President of the Republic of Uzbekistan on April 11, 2023, regarding "Measures to increase the effectiveness of work in the field of youth policy and to further improve the system of working with them" in order to ensure the execution of the task at the held meeting, Gulistan State University Rector M. Khodjiyev held an open dialogue with the youth of Nurafshon MFY, Mirzaabad District, Sirdarya Region, and studied the problems and suggestions of the youth.
✅On June 13, 2023, M. Khodzhiyev handed over material donations for the treatment of young people with chronic and congenital diseases among these young people. During the sincere dialogue, the young people and their parents expressed their gratitude for the attention and care.