O‘zbekiston Respublikasida 2023/2024 o‘quv yili uchun oliy ta’lim muassasalariga qabul jarayoni boshlanishi munosabati bilan, abituriyentlar va ularning ota-onalariga qulaylik yaratish, ularni qiziqtirgan savollarga javob berish, joriy etilgan yangiliklar mazmun-mohiyatini keng jamoatchilik e’tiboriga etkazib borish maqsadida Guliston davlat universitetida Axborot maslahat markazi “Call center” tashkil etildi.
Fuqarolar 67-225-02-75, 67-225-09-46, 67-225-18-47, 67-225-39-57 telefon raqamlari orqali Axborot maslahat markazi “Call center” bilan bog’lanib, o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishlari mumkin.

⚡️ADMISSION 2023: Attention applicants and their parents! Information and consultation "Call center" is operating
In connection with the start of the admission process to higher education institutions in the Republic of Uzbekistan for the 2023/2024 academic year, to make it easier for applicants and their parents, to answer their questions, to bring the content of the introduced news to the attention of the general public. "Call center" information consultation center was established at Gulistan State University.
Citizens can contact the Information Consultation Center "Call center" by phone numbers 67-225-02-75, 67-225-09-46, 67-225-18-47, 67-225-39-57 and identify themselves they can get answers to their questions.