uliston davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 9-avgustdagi 351-sonli buyrug‘i ilovasidagi chora-tadbirlar rejasining 53,3-bandi ijrosi yuzasidan “Xalqaro giyohvandlikka qarshi kurash kuni” munosabati bilan “Men giyohvandlikka qarshiman” shiori ostida ekstremal va intellektual estafeta tashkil etildi.
Unda universitet tarkibidagi institutlar va fakeltetlar o‘rtasida futbol, voleybol, estafetali yugurish va shaxmat turlari bo‘yicha o‘yinlar tashkil etildi.

Sports competitions were organized under the slogan
In connection with the "International Anti-Drug Day" in connection with the implementation of paragraph 53.3 of the plan of measures in the appendix to the order No. 351 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated August 9, 2023, Gulistan State University An extreme and intellectual relay race was organized under the slogan "I am against drugs".
In it, football, volleyball, relay running and chess games were organized between institutes and faculties of the university.