Xotira abadiy-qadr muqaddas
2024-yil 7-may kuni Guliston davlat universitetida 9-may Xotira va qadrlash kuniga bag‘ishlangan «Xotira abadiy — qadr muqaddas» shiori ostida xotira tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirga uzoq yillar davomida universitetda faoliyat yuritib hozirda nafaqada bo‘lgan professor-o‘qituvchilar, ishchi-xodimlar, shuningdek hozirda hayot bo‘lmagan aziz ustozlarning oilalaridan vakillar taklif etildi.
Tadbirni universitet rektori M.Xodjiyev kirish so‘zi bilan ochib berdi, so‘zga chiqqan professor-o‘qituvchilar tomonidan universitemizda uzoq yillar mobaynida sadoqat bilan yoshlarni tarbiyalashda ulkan hissa qo‘shgan ustozlarni xotirasini abadiylashtirish, ularning bosib o‘tgan hayot yo‘llarini yoshlarga singdirish yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdilar.

Memory is eternally sacred
On May 7, 2024, Gulistan State University held a commemorative event dedicated to the May 9 Remembrance and Appreciation Day under the slogan "Eternal memory is sacred".
Representatives of retired professors and teachers, workers, as well as the families of dear teachers who have passed away, were invited to the event.
The event was opened by the rector of the university, M. Khodjiyev, with the opening speech, the professors-teachers who spoke made the memory of the teachers who made a great contribution to the education of young people in our university for many years, immortalized their life paths. they expressed their opinions regarding the indoctrination of young people.