Mehmonlarni Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiev boshchiligidagi universitet jamoasi samimiy kutib oldi va ikki tomonlama hamkorlik istiqbollari yuzasidan mazmunli muloqot bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida mehmonlarga:
•Guliston davlat universitetining tashkil etilish tarixi ва bugungi faoliyati,
•ilmiy va innovatsion yutuqlari,
•tayyorlanayotgan mutaxassisliklar,
•xalqaro hamkorlikdagi erishilgan natijalar haqida batafsil ma’lumot taqdim etildi.
Shuningdek, mehmonlarga universitet qoshidagi Kulolchilik laboratoriyasi hamda Agrobiotexnologiyalar va Biokimyo ilmiy-tadqiqot instituti faoliyati bo‘yicha taqdimot o‘tkazildi.
Muzokaralar davomida tomonlar ikki tomonlama hamkorlik aloqalarini o‘rnatish va yanada rivojlantirishdan manfaatdor ekanliklarini bildirdilar.

17 сентября 2025 года Государственный университет Гулистана посетила делегация China East Education Holding под руководством господина Вэй Ву.
Гостей тепло приняли коллектив университета во главе с ректором М.Ходжиевым, и состоялся содержательный разговор о перспективах двустороннего сотрудничества.
Во время встречи гостям были представлены:
история основания Государственного университета Гулистана и его сегодняшняя деятельность;
научные и инновационные достижения;
готовящиеся направления подготовки специалистов;
достигнутые успехи в международном сотрудничестве.
Также гостям была показана деятельность лаборатории керамики при университете, а также Института агробиотехнологий и биохимии.
В ходе переговоров стороны выразили заинтересованность в установлении и дальнейшем развитии двусторонних сотрудничеств.