Guliston davlat universitetida Xitoylik hamkorlardan yangi o‘quv adabiyotlari!
Avval xabar berganimizdek, Xitoyning Yangling Texnika kolleji vakillari Guliston davlat universitetida mehmon bo‘lishmoqda. Bugun, 6-noyabr kuni, hamkorlik doirasida muhim voqea sodir bo‘ldi — Yanglingda chop etilgan xitoy tilidagi darsliklar va o‘quv qo‘llanmalar va esdalik sovg'alar universitet vakillariga topshirildi.
Mazkur o‘quv adabiyotlarini universitetning ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Dilmurod Eshmurodov hamda Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi mudiri Abdushohid Pazilovlar qabul qilib oldilar.
Yangling Texnika kolleji tomonidan taqdim etilgan bu kitoblar asosida Guliston davlat universitetida tashkil etilgan Xitoy tili markazida  o‘quv mashg‘ulotlarini olib borish rejalashtirilgan. Ushbu tashabbus universitetda chet tillarini chuqur o‘rganish, ta’lim sifati va xalqaro hamkorlikni mustahkamlash yo‘lida muhim qadam bo‘ldi.
Guliston davlat universiteti va Yangling Texnika kolleji o‘rtasidagi hamkorlik nafaqat o‘quv jarayonini boyitadi, balki yoshlarning xalqaro maydonda raqobatbardosh kadrlar bo‘lib shakllanishiga xizmat qiladi.

Как сообщалось ранее, представители Китайского технического колледжа Янлин находятся с визитом в Гулистанском государственном университете. Сегодня, 6 ноября, в рамках сотрудничества произошло важное событие — университету были переданы учебники и учебные пособия на китайском языке, изданные в Янлине, а также памятные подарки.
Учебные материалы были приняты проректором по научной работе и инновациям Дилмуродом Эшмуродовым и заведующим кафедрой английского языка и литературы Абдушохидом Пазиловым.
На основе представленных колледжем Янлин книг планируется проведение учебных занятий в Центре китайского языка, созданном при Гулистанском государственном университете. Эта инициатива стала важным шагом на пути углублённого изучения иностранных языков, повышения качества образования и укрепления международного сотрудничества.
Сотрудничество между Гулистанским государственным университетом и Техническим колледжем Янлин не только обогащает учебный процесс, но и способствует формированию у молодёжи конкурентоспособных компетенций на международной арене.