Guliston davlat universitetida Xitoylik hamkorlardan yangi o‘quv adabiyotlari!
Avval xabar berganimizdek, Xitoyning Yangling Texnika kolleji vakillari Guliston davlat universitetida mehmon bo‘lishmoqda. Bugun, 6-noyabr kuni, hamkorlik doirasida muhim voqea sodir bo‘ldi — Yanglingda chop etilgan xitoy tilidagi darsliklar va o‘quv qo‘llanmalar va esdalik sovg'alar universitet vakillariga topshirildi.
Mazkur o‘quv adabiyotlarini universitetning ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Dilmurod Eshmurodov hamda Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi mudiri Abdushohid Pazilovlar qabul qilib oldilar.
Yangling Texnika kolleji tomonidan taqdim etilgan bu kitoblar asosida Guliston davlat universitetida tashkil etilgan Xitoy tili markazida  o‘quv mashg‘ulotlarini olib borish rejalashtirilgan. Ushbu tashabbus universitetda chet tillarini chuqur o‘rganish, ta’lim sifati va xalqaro hamkorlikni mustahkamlash yo‘lida muhim qadam bo‘ldi.
Guliston davlat universiteti va Yangling Texnika kolleji o‘rtasidagi hamkorlik nafaqat o‘quv jarayonini boyitadi, balki yoshlarning xalqaro maydonda raqobatbardosh kadrlar bo‘lib shakllanishiga xizmat qiladi.

As previously reported, representatives of China’s Yangling Technical College are visiting Gulistan State University. Today, on November 6, an important event took place within the framework of cooperation — textbooks and study guides in Chinese, published in Yangling, along with commemorative gifts, were presented to the university representatives.
The educational materials were received by Dilmurod Eshmurodov, Vice-Rector for Research and Innovation, and Abdushohid Pazilov, Head of the Department of English Language and Literature.
Based on these books provided by Yangling Technical College, training sessions will be conducted at the Chinese Language Center established at Gulistan State University. This initiative represents an important step toward deepening foreign language learning, improving the quality of education, and strengthening international cooperation.
The partnership between Gulistan State University and Yangling Technical College not only enriches the educational process but also helps students develop into competitive professionals in the international arena.