“Kelajakka qadam”: Talabalar uchun yangi imkoniyatlar eshigi
Bugun, 27-noyabr kuni Guliston davlat universitetida “Kelajakka qadam” dasturi doirasida navbatdagi seminar-trening bo‘lib o‘tdi.
Seminar-treningni Guliston davlat universitetining O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori F.Sharipov ochib berdi va olib bordi.
Seminarda “O‘zmilliybank” AJ mutaxassislari tomonidan bank xizmatlari, xususan yoshlar uchun mo‘ljallangan “Kelajakka qadam” dasturi va kredit mahsulotlari bo‘yicha batafsil ma’lumotlar berildi.
So‘zga chiqqanlar:
•A.Shaimkulov — “O‘zmilliybank” AJ Guliston amaliyot BXM Chakana xizmatlar guruhi boshlig‘i
•U.Qilichov — “O‘zmilliybank” AJ Guliston amaliyot BXM Chakana amaliyotlar bo‘limi boshlig‘i
•Sh.Baxromov — “Kelajakka qadam” markazi xodimi
Dastur orqali imtiyozli kredit olib tahsil olayotgan universitetning 2024-yil bitiruvchisi N.Mo‘ydinov o‘z tajribasi bilan o‘rtoqlashdi — bu yoshlarimiz uchun haqiqiy motivatsiya bo‘ldi.
Shuningdek, tadbirda “MILI TEKS” MChJ vakili D.Nurjamalova tomonidan biznesga oid motivatsion chiqish amalga oshirildi.
Tadbir davomida talabalarning savollariga javob berildi va kelajak rejalari bo‘yicha yo‘nalishlar ko‘rsatildi.

«Шаг в будущее»: новые возможности для студентов
Сегодня, 27 ноября, в Гулистанском государственном университете в рамках программы «Шаг в будущее» состоялся очередной семинар-тренинг.
Семинар-тренинг открыл и провёл проректор по учебной работе Гулистанского государственного университета Ф.Шарипов.
Специалисты АО «Узнацбанк» подробно рассказали о банковских услугах, в частности о программе «Шаг в будущее» и кредитных продуктах для молодежи.
Выступили:
• А.Шаимкулов — начальник группы розничных услуг Гулистанского операционного ЦБУ АО «Узнацбанк»
• У.Киличов — начальник отдела розничных операций Гулистанского операционного ЦБУ АО «Узнацбанк»
• Ш.Бахромов — сотрудник центра «Шаг в будущее»
Выпускник университета 2024 года Н.Муйдинов, обучающийся по льготному кредиту в рамках программы, поделился своим опытом — это стало настоящей мотивацией для молодежи.
Также представитель ООО «MILI TEKS» Д.Нурджамалова выступила с мотивационной речью о бизнесе.
Во время мероприятия студентам были даны ответы на их вопросы и предоставлены рекомендации по будущим планам.