“Kelajakka qadam”: Talabalar uchun yangi imkoniyatlar eshigi
Bugun, 27-noyabr kuni Guliston davlat universitetida “Kelajakka qadam” dasturi doirasida navbatdagi seminar-trening bo‘lib o‘tdi.
Seminar-treningni Guliston davlat universitetining O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori F.Sharipov ochib berdi va olib bordi.
Seminarda “O‘zmilliybank” AJ mutaxassislari tomonidan bank xizmatlari, xususan yoshlar uchun mo‘ljallangan “Kelajakka qadam” dasturi va kredit mahsulotlari bo‘yicha batafsil ma’lumotlar berildi.
So‘zga chiqqanlar:
•A.Shaimkulov — “O‘zmilliybank” AJ Guliston amaliyot BXM Chakana xizmatlar guruhi boshlig‘i
•U.Qilichov — “O‘zmilliybank” AJ Guliston amaliyot BXM Chakana amaliyotlar bo‘limi boshlig‘i
•Sh.Baxromov — “Kelajakka qadam” markazi xodimi
Dastur orqali imtiyozli kredit olib tahsil olayotgan universitetning 2024-yil bitiruvchisi N.Mo‘ydinov o‘z tajribasi bilan o‘rtoqlashdi — bu yoshlarimiz uchun haqiqiy motivatsiya bo‘ldi.
Shuningdek, tadbirda “MILI TEKS” MChJ vakili D.Nurjamalova tomonidan biznesga oid motivatsion chiqish amalga oshirildi.
Tadbir davomida talabalarning savollariga javob berildi va kelajak rejalari bo‘yicha yo‘nalishlar ko‘rsatildi.

“Step into the Future”: A new door of opportunities for students
Today, on November 27, another seminar-training was held at Gulistan State University within the framework of the “Step into the Future” program.
The seminar-training was opened and led by F. Sharipov, Vice-Rector for Academic Affairs of Gulistan State University.
Specialists from “UzNationalBank” JSC provided detailed information about banking services, particularly the “Step into the Future” program and credit products intended for youth.
Speakers:
• A. Shaimkulov — Head of Retail Services Group, Gulistan Operational Branch, “UzNationalBank” JSC
• U. Qilichov — Head of Retail Operations Department, Gulistan Operational Branch, “UzNationalBank” JSC
• Sh. Bakhromov — Representative of the “Step into the Future” Center
N. Muysinov, a 2024 graduate of the university who is studying through a preferential loan under the program, shared his experience — which served as true motivation for the youth.
Additionally, a motivational business speech was delivered by D. Nurjamalova, a representative of “MILI TEKS” LLC.