Diqqat, magistraturaga qabul boshlandi!
▶️ 2021 yil 5 iyuldan Respublika OTM magistratura mutaxassisliklariga qabul qilish uchun hujjatlarni onlayn ro‘yxatdan o‘tkazish jarayoni boshlandi.
✔️ 2021/2022 o‘quv yili uchun davlat OTMlarining magistratura mutaxassisliklariga o‘qishga kirish uchun hujjatlarni topshirish jarayoni Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining rasmiy http://magistr.edu.uz veb-sayti orqali amalga oshiriladi.
❗️Eslatma:
✅ Magistraturaga qabul imtihonlari ikki bosqichda, mutaxassislik fanidan OTM tomonidan belgilangantartib bo‘yicha va chet tili fanidan DTM tomonidan test o‘tkazish orqali O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti qarori bilan tasdiqlangan davlat granti va to‘lov-kontrakt asosida qabul parametrlariga muvofiq amalga oshiriladi.

Attention, admission to the magistracy has begun!
▶️ From July 5, 2021 the process of online registration of documents for admission to the magistracy specialties of the Republican University began.
✔️ Find documents for admission to the magistracy specialties of State Universities for the 2021/2022 academic yearshirish process of registration of the Ministry of Higher and secondary special education http://magistr.edu.uz done through the website.
❗️Note:
✅ Entrance examinations to the master's degree are carried out in two stages, in accordance with the parameters of admission on the basis of a state grant and payment-contract approved by the decision of the president of the Republic of Uzbekistan on the basis of examination on the foreign language and on the basis of the foreign language DTM established by the