Diqqat, magistraturaga qabul boshlandi!
▶️ 2021 yil 5 iyuldan Respublika OTM magistratura mutaxassisliklariga qabul qilish uchun hujjatlarni onlayn ro‘yxatdan o‘tkazish jarayoni boshlandi.
✔️ 2021/2022 o‘quv yili uchun davlat OTMlarining magistratura mutaxassisliklariga o‘qishga kirish uchun hujjatlarni topshirish jarayoni Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining rasmiy http://magistr.edu.uz veb-sayti orqali amalga oshiriladi.
❗️Eslatma:
✅ Magistraturaga qabul imtihonlari ikki bosqichda, mutaxassislik fanidan OTM tomonidan belgilangantartib bo‘yicha va chet tili fanidan DTM tomonidan test o‘tkazish orqali O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti qarori bilan tasdiqlangan davlat granti va to‘lov-kontrakt asosida qabul parametrlariga muvofiq amalga oshiriladi.

Внимание, прием в магистратуру начался!
▶️ С 5 июля 2021 года начался процесс онлайн регистрации документов для поступления в магистратуру вузов Республики.
✔️ Процесс подачи документов для поступления в магистратуру государственных вузов на 2021/2022 учебный год Официальный сайт Министерства высшего и среднего специального образования http://magistr.edu.uz осуществляется через веб-сайт.
❗️Примечание:
✅ Приемные экзамены в магистратуру проводятся в два этапа: по предмету специальности по типу, определяемому вузом, и по предмету иностранного языка по тестированию со стороны DTM в соответствии с параметрами приема на основе государственного гранта и платно-контрактной основе, утвержденными постановлением Президента Республики Узбекистан.