2022-yil 31-mart kuni soat 10 00 da Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.F.91.02 raqamli Ilmiy Kengash asosida tuzilgan bir martalik Ilmiy Kengashning navbatdagi majlisi on-line bo‘lib o‘tadi.
Guliston davlat universiteti tadqiqotchisi Mamatqulov Muzaffar Rahmonqulovichning  10.00.02 – O‘zbek adabiyoti, 10.00.08 – Folklorshunoslik ixtisosliklari bo‘yicha “XVII-XVIII asrlar o‘zbek adabiyotida folklor an’analari va poetika masalalari” mavzusidagi filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi.

The next meeting of the one-time Academic Council, established on the basis of the Academic Council PhD.03 / 27.02.2020.F.91.02, which awards degrees at Gulistan State University, will be held online on March 31, 2022 at 10:00.
Researcher of Gulistan State University Mamatkulov Muzaffar Rahmonkulovich Doctor of Philology (DSc) on 10.00.02 - Uzbek literature, 10.00.08 - Folklore studies "Folklore traditions and poetics in Uzbek literature of XVII-XVIII centuries" dissertation defense for a degree.