2022-yil 31-mart kuni soat 10 00 da Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.F.91.02 raqamli Ilmiy Kengash asosida tuzilgan bir martalik Ilmiy Kengashning navbatdagi majlisi on-line bo‘lib o‘tadi.
Guliston davlat universiteti tadqiqotchisi Mamatqulov Muzaffar Rahmonqulovichning  10.00.02 – O‘zbek adabiyoti, 10.00.08 – Folklorshunoslik ixtisosliklari bo‘yicha “XVII-XVIII asrlar o‘zbek adabiyotida folklor an’analari va poetika masalalari” mavzusidagi filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi.

Очередное заседание единовременного Ученого совета, созданного на базе Ученого совета PhD.03/27.02.2020.F.91.02, осуществляющего присуждение ученых степеней в Гулистанском государственном университете, состоится 31 марта 2022 года в 10.00 в режиме онлайн/
Научный сотрудник Гулистанского государственного университета Маматкулов Музаффар Рахмонкулович доктор филологических наук по специальности 10.00.02 – Узбекская литература, 10.00.08 – Фольклорные специальности «Фольклорные традиции и поэтика в узбекской литературе XVII-XVIII веков» защита диссертации на соискание ученой степени.