Malakaviy imtihon o‘tkazish to‘g‘risidagi  Guliston davlat universitetining   2023-yil 6-fevraldagi 16-O sonli buyrug‘iga asosan
10.00.01-“O‘zbek tili”  ixtisosligi  bo‘yicha mutaxassislik fanidan malakviy imtihon.
Imtihon o‘tkazish vaqti va joyi: 2023-yil  11-fevral, soat 10:00 da, “O‘zbek tilshunosligi ” kafedrasi 415-xonada bo‘lib o‘tadi.
10.00.02-“O‘zbek adabiyoti”  ixtisosligi  bo‘yicha mutaxassislik fanidan malakviy imtihon.
Imtihon o‘tkazish vaqti va joyi: 2023-yil  11-fevral, soat 10:00 da, “O‘zbek adabiyotshunosligi” kafedrasi 415-xonada bo‘lib o‘tadi.
02.00.10-“Bioorganik kimyo (biologiya fanlari)” ixtisosligi bo‘yicha mutaxassislik fanidan malakaviy imtihon.
Imtihon o‘tkazish vaqti va joyi: 2023-yil 10-fevral, soat   14:00 da, “Biologiya” kafedrasi 123-xonada bo‘lib o‘tadi.
03.00.05-“Botanika” ixtisosligi bo‘yicha mutaxassislik fanidan malakviy imtihon.
Imtihon o‘tkazish vaqti va joyi: 2023-yil 11-fevral, soat 11:00 da, “Dorivor o‘simliklar va botanika ” kafedrasi 431-xonada bo‘lib o‘tadi.

В соответствии с приказом Гулистанского государственного университета от 6 февраля 2023 года № 16-О о проведении квалификационного экзамена
10.00.01-квалификационный экзамен по специальности” узбекский язык".
Время и место проведения экзамена: 11 февраля 2023 года, в 10:00, кафедра “узбекское языкознание ” пройдет в комнате 415.
10.00.02-квалификационный экзамен по специальности” узбекская литература".
Время и место проведения экзамена: 11 февраля 2023 года в 10:00 кафедра “узбекское литературоведение” пройдет в комнате 415.
02.00.10-квалификационный экзамен по специальности” Биоорганическая химия (Биологические науки)".
Время и место проведения экзамена: 10 февраля 2023 года в 14:00 кафедра “биология” пройдет в кабинете 123.
03.00.05-квалификационный экзамен по специальности” ботаника".
Время и место проведения экзамена: 11 февраля 2023 года в 11:00 кафедра “Лекарственные растения и ботаника ” пройдет в зале 431.