Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.B.91.01 raqamli Ilmiy kengash 2023 yil 23 sentabr kuni soat 1100 da bo’lib o’tadigan majlisida Xorazm Ma'mun akademiyasi tadqiqotchisi Xudayberganov Norbek Atabayevichning 03.00.05–Botanika ixtisosligidan «Xorazm vohasi sharoitida Murakkabgullilar (Asteraceae) oilasiga mansub istiqbolli dorivor o‘simliklarning introduksiyasi va plantatsiyalarini tashkil etish» mavzusidagi  dissertatsiya ishi himoyasi bo’lib o’tadi.
Ilmiy rahbar: b.f.d., prof. B.Yo. To‘xtayev
Dissertatsiya bajarilgan muassasa: Xorazm Ma'mun akademiyasi
Rasmiy opponentlar: Adilov Behzod Abdullaevich biologiya fanlari doktori;
Haydarov Xislat Qudratovich, biologiya fanlari doktori, professor.
Yetakchi tashkilot: Jizzax davlat pedagogika universiteti.
2023-yil 23-sentabr kuni soat 1400 da Guliston davlat universiteti majlislar zalida dissertatsiya himoyasi bo’lib o’tadi.
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.B.91.01 raqamli Ilmiy kengash 2023 yil 23 sentabr kuni soat 1400 da bo’lib o’tadigan majlisida universitet tadqiqotchisi Saidov Madilxon Azizxonovichning  03.00.06–Zoologiya   ixtisosligidan «Ohangaron havzasi quruqlik mollyuskalarining (Gastropoda, Pulmonata) faunasi va ekologik-biologik xususiyatlari» mavzusidagi dissertatsiya ishining himoyasi bo’lib o’tadi.

Защита диссертации состоится 23 сентября 2023 года в 11:00 в конференц-зале Гулистанского государственного университета.
На заседании Ученого совета №PhD.03/30.12.2019.Б.91.01 в Гулистанском государственном университете, которое состоится 23 сентября 2023 года в 11:00, научный сотрудник Хорезмской Академии Мамуна Худайберганов Норбек Атабаевич 03.00.05г. – Будет защищена ботаника по специализации «Интродукция и организация плантаций перспективных лекарственных растений семейства сложноцветных в условиях Хорезмского оазиса».
Научный руководитель: к.т.н., проф. Б.Йо. Тохтаев
Диссертация: Хорезмская академия Маъмуна.
Официальные оппоненты: Адилов Бехзод Абдуллаевич, доктор биологических наук;
Хайдаров Хыслат Кудратович, доктор биологических наук, профессор.
Ведущая организация: Джизакский государственный педагогический университет.
Защита диссертации состоится 23 сентября 2023 года в 14:00 в конференц-зале Гулистанского государственного университета.
Ученый совет № Ph.D.03/30.12.2019.B.91.01 Гулистанского государственного университета по присуждению ученых степеней на своем заседании, состоявшемся 23 сентября 2023 года в 14.00 часов, провел защиту диссертации на тему «Фауна и эколого- биологические характеристики наземных моллюсков (Gastropoda, Pulmonata)».