Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.B.91.01 raqamli Ilmiy kengash 2023 yil 23 sentabr kuni soat 1100 da bo’lib o’tadigan majlisida Xorazm Ma'mun akademiyasi tadqiqotchisi Xudayberganov Norbek Atabayevichning 03.00.05–Botanika ixtisosligidan «Xorazm vohasi sharoitida Murakkabgullilar (Asteraceae) oilasiga mansub istiqbolli dorivor o‘simliklarning introduksiyasi va plantatsiyalarini tashkil etish» mavzusidagi  dissertatsiya ishi himoyasi bo’lib o’tadi.
Ilmiy rahbar: b.f.d., prof. B.Yo. To‘xtayev
Dissertatsiya bajarilgan muassasa: Xorazm Ma'mun akademiyasi
Rasmiy opponentlar: Adilov Behzod Abdullaevich biologiya fanlari doktori;
Haydarov Xislat Qudratovich, biologiya fanlari doktori, professor.
Yetakchi tashkilot: Jizzax davlat pedagogika universiteti.
2023-yil 23-sentabr kuni soat 1400 da Guliston davlat universiteti majlislar zalida dissertatsiya himoyasi bo’lib o’tadi.
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.B.91.01 raqamli Ilmiy kengash 2023 yil 23 sentabr kuni soat 1400 da bo’lib o’tadigan majlisida universitet tadqiqotchisi Saidov Madilxon Azizxonovichning  03.00.06–Zoologiya   ixtisosligidan «Ohangaron havzasi quruqlik mollyuskalarining (Gastropoda, Pulmonata) faunasi va ekologik-biologik xususiyatlari» mavzusidagi dissertatsiya ishining himoyasi bo’lib o’tadi.

The dissertation defense will be held on September 23, 2023 at 1100 in the conference hall of Gulistan State University.
At the meeting of the Scientific Council No. PhD.03/30.12.2019.B.91.01 at the Gulistan State University, which will be held on September 23, 2023 at 1100, the researcher of Khorezm Mamun Academy Khudayberganov Norbek Atabayevich 03.00.05–Botany from the specialization "Introduction and organization of plantations of promising medicinal plants belonging to the Asteraceae family under the conditions of the Khorezm oasis" will be defended.
Scientific leader: Ph.D., prof. B.Yo. Tokhtayev
Dissertation institution: Khorezm Ma'mun Academy
Official opponents: Adilov Behzod Abdullaevich, Doctor of Biological Sciences;
Haydarov Khyslat Kudratovich, doctor of biological sciences, professor.
Leading organization: Jizzakh State Pedagogical University.
The thesis defense will be held on September 23, 2023 at 1400 in the conference hall of Gulistan State University.
Scientific council numbered Ph.D.03/30.12.2019.B.91.01 of the Gulistan State University granting scientific degrees at its meeting held on September 23, 2023 at 1400 hours. the defense of the thesis on the topic "Fauna and ecological-biological characteristics of terrestrial molluscs (Gastropoda, Pulmonata)" will be held.