Baxtiyarova Fotima Sodiqovnaning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 7-dekabr kuni soat 1400 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti tadqiqotchisi Baxtiyarova Fotima Sodiqovnaning 10.00.01 – O‘zbek tili ixtisosligida “O‘zbek tilining izohli lug‘atida astronomiyaga oid terminlarning berilishi” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

О защите докторской диссертации по филологическим наукам Бахтияровой Фатимой Содиговной
Ташкентский государственный университет узбекского языка и литературы имени Алишера Навои на заседании Ученого совета PhD.03/27.02.2020.Phil.91.02 Гулистанского государственного университета, которое состоится 7 декабря 2024 года в 14:00 10.00.01 научного сотрудника Бахтияровой Фатима Содиковна – специальность узбекский язык. Защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам состоится на тему «Приведены термины, относящиеся к астрономии, в толковом словаре узбекского языка».
Научный руководитель – доктор филологических наук, профессор Менглиев Бахтиёр Раджабович.
Официальные оппоненты: доктор филологических наук, профессор Хайруллаев Хуршиджон Зайниевич;
кандидат филологических наук, доцент Абдуллаев Джуманазар Худойбердиевич.
Адрес: 120100, город Гулистан, Сырдарьинская область, квартал 4, здание Центра духовности и просветительства Гулистанского государственного университета, каб. 105.