Baxtiyarova Fotima Sodiqovnaning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 7-dekabr kuni soat 1400 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti tadqiqotchisi Baxtiyarova Fotima Sodiqovnaning 10.00.01 – O‘zbek tili ixtisosligida “O‘zbek tilining izohli lug‘atida astronomiyaga oid terminlarning berilishi” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

On the defense of the dissertation of Bakhtiyarova Fatima Sodiqovna for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philological Sciences
Alisher Navoi Tashkent State University of Uzbek Language and Literature at the meeting of the Scientific Council No. PhD.03/27.02.2020.Phil.91.02 at Gulistan State University, which will be held on December 7, 2024 at 1400 10.00.01 of researcher Bakhtiyarova Fatima Sodiqovna - Uzbek language The defense of the thesis written for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in philological sciences will be held on the topic "Giving terms related to astronomy in the explanatory dictionary of the Uzbek language."