Murojaatnoma ijrosiga bag‘ishlandi
2021-yilningi 20-yanvar kuni Guliston davlat universiteti Madaniyat saroyida universitet professor-o‘qituvchilarining kegaytirilgan tartibdagi yig‘ini o‘tkazildi. Mazkur tadbirda Prezidentimizning Oliy majlisga yo‘llagan Murjaatnomasining mazmun-mohiyatini targ‘ib qilish va unda ta’lim tizimida, jumladan Oliy ta’lim tizimida amalga oshirilishi nazarda tutilgan ishlar mexanizmlari haqida batafsil tushuncha berildi.
Ushbu yig‘in doirasida universitet rektori professor M.Xodjiyev, universitet professori R.Mahmudov, dotsent A.Burxiyev va katta o‘qituvchi A.Abduvoxidovlar so‘zga chiqishdi.

Dedicated to the fulfillment of the Message
On January 20, 2021, a meeting of professors and teachers of the University was held at the Palace of Culture of Gulistan State University. At the event, detailed information was given about the activities planned to promote the essence and content of the Presidential Address sent to the Oliy Majlis and to be implemented in it in the education system, including in the higher education system.
Within the framework of this meeting, the rector of the University, Professor M. Khodzhiev, Professor of the University R. Makhmudov, Associate Professor A. Burhiev and senior lecturer A. Abduvokhidov made speeches.