Tuproqlari oltin O‘zbekistonim
2021-yil 1-fevral sanasida Guliston davlat universitetining Madaniyat saroyida O’zbekiston xalq shoiri To’ra Sulaymon tavalludining 87 yilligiga bag‘ishlangan “Tuproqlari oltin O’zbekistonim” nomli tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbirda universitet professor-o‘qituvchilari va talabalari, adabiyotshunoslar, shoirlar ishtirok etishdi.
Tadbirda universitet professori R.Mahmudov va filologiya fakulteti talabasi K.Husanovalar shoir ijodi, uning boy ilmiy va adabiy merosi, To‘ra Sulaymonning umr yo’liga doir ma’ruza qilishdi.

Золотой почвы Узбекистана
1 февраля 2021 года во Дворце культуры Гулистанского государственного университета состоялось мероприятие, посвященное 87-летию со дня рождения народного поэта Узбекистана тура Сулаймана под названием “Золотой почвы Узбекистана”. В мероприятии приняли участие профессора и студенты университета, литературоведы, поэты.
На мероприятии профессор университета Р.Махмудов и студент филологического факультета К.Хусановые выступили с докладами о творчестве поэта, о его богатом научном и литературном наследии, о жизни тура Сулеймана.