2021-yil 6-fevral kuni Guliston davlat universiteti Axborot texnologiyalari fakulteti tashabbusi bilan 1-ma’ruzalar zalida buyuk shoir va mutafakkir Alisher Navoiyning 580 yilligiga bag’ishlab Kecha kelgumdir debon… mavzusida ma’rifiy, badiiy-musiqiy tadbir o‘tkazildi.
Tadbirni fakultet dekani A.Qalandarov kirish so‘zi bilan ochib berdi. Tadbir davomida O‘zbek adabiyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi I.Saymurodova Navoiy ijodi mavzusida ma’ruza qildi. Shundan so‘ng fakultetning faol talabalari ijrosida Alisher Navoiy g‘azallaridan namunalar, Navoiy ijodiga oid sahna ko‘rinishlari, shuningdek, San’atshunoslik fakulteti talabalari ijrosida Navoiy  g’azali bo‘yicha musiqiy kompozitsiyalar ijro etildi.

On February 6, 2021, at the initiative of the Faculty of Information Technologies of Gulistan State University, an educational, artistic and musical event was held in the 1st lecture hall dedicated to the 580th anniversary of the great poet and thinker Alisher Navoi on the theme “yesterday is the future...”.
Dean of the faculty A.Kalandarov opened with an introductory question. During the event, the Senior Teacher of the Department of Uzbek literature I.Seymurodova delivered a lecture on the theme of Navoi's creativity. After that, in the performance of active students of the faculty, samples of Alisher Navoi Gazals, scenes on the creativity of Navoi, as well as musical compositions on Navoi Gazali were performed at the performance of students of the Faculty of Art Studies.