2021-yil 6-fevral kuni Guliston davlat universiteti Axborot texnologiyalari fakulteti tashabbusi bilan 1-ma’ruzalar zalida buyuk shoir va mutafakkir Alisher Navoiyning 580 yilligiga bag’ishlab Kecha kelgumdir debon… mavzusida ma’rifiy, badiiy-musiqiy tadbir o‘tkazildi.
Tadbirni fakultet dekani A.Qalandarov kirish so‘zi bilan ochib berdi. Tadbir davomida O‘zbek adabiyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi I.Saymurodova Navoiy ijodi mavzusida ma’ruza qildi. Shundan so‘ng fakultetning faol talabalari ijrosida Alisher Navoiy g‘azallaridan namunalar, Navoiy ijodiga oid sahna ko‘rinishlari, shuningdek, San’atshunoslik fakulteti talabalari ijrosida Navoiy  g’azali bo‘yicha musiqiy kompozitsiyalar ijro etildi.

6 февраля 2021 года по инициативе факультета информационных технологий Гулистанского государственного университета в лекционном зале № 1 было проведено просветительское, художественно-музыкальное мероприятие, посвященное 580-летию со дня рождения великого поэта и мыслителя Алишера Навои.
Мероприятие открыл декан факультета А.Каландаров с вступительном слове. В ходе мероприятия старший преподаватель кафедры узбекской литературы И.Саймуродова выступила с докладом на тему творчества Навои. Затем в исполнении активных студентов факультета были представлены образцы газелей Алишера Навои, сценические представления о творчестве Навои, а также музыкальные композиции в исполнении студентов факультета искусствоведения.