Rektor va yoshlar uchrashuvi o‘tkazildi
Har o‘quv yili mobaynida Guliston davlat universiteti rektori Muxsin Xodjiyevning universitet talabalari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tishi an’anaga aylangan. 2021-yil 9-ferval sanasida GulDU rektorining ushbu o‘quv yilida birinchi bosqchiga qabul qilingan talabalar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Rektor M.Xodjiyev talabalarga universitetdagi yangiliklar, yangi fakultetlar, yangi yo‘nalishlar, yangi magistratura yo‘nalishlari, “Besh muhim tashabbus” haqida batafsil ma’lumotlar berdi. Shuningdek, talabalarga stependiya berilishidagi yangiliklar tushuntirildi. Uchrashuv yakunida talabalarni qiziqtirgan ko‘plab savollarga javob berildi.

Состоялась встреча ректора и молодежи
В течение каждого учебного года состоялась встреча ректора Гулистанского государственного университета Мухсина Ходжиева со студентами университета. 9 февраля 2021 года состоялась встреча ректора Гулду со студентами, которые были приняты в первый курс в этом учебном году.
Ректор М.Ходжиев подробно рассказал студентам об инновациях в университете, новых факультетах, новых направлениях, новых направлениях магистратуры, “Пять важных инициативах”. Студентам также объяснили нововведения в предоставлении стипендий. В конце встречи были даны ответы на многие вопросы студентов.