Rektor va yoshlar uchrashuvi o‘tkazildi
Har o‘quv yili mobaynida Guliston davlat universiteti rektori Muxsin Xodjiyevning universitet talabalari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tishi an’anaga aylangan. 2021-yil 9-ferval sanasida GulDU rektorining ushbu o‘quv yilida birinchi bosqchiga qabul qilingan talabalar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Rektor M.Xodjiyev talabalarga universitetdagi yangiliklar, yangi fakultetlar, yangi yo‘nalishlar, yangi magistratura yo‘nalishlari, “Besh muhim tashabbus” haqida batafsil ma’lumotlar berdi. Shuningdek, talabalarga stependiya berilishidagi yangiliklar tushuntirildi. Uchrashuv yakunida talabalarni qiziqtirgan ko‘plab savollarga javob berildi.

A meeting of the rector and the youth was held
During each academic year, the Rector of Gulistan State University, Mukhsin Khodjiev, met with the students of the university. On February 9, 2021, the rector of Guldu met with the students who were admitted to the first year of this academic year.
Rector M. Khodjiev told the students in detail about the innovations at the university, new faculties, new directions, new directions of the master's program, "Five important initiatives". The students were also explained the innovations in the provision of scholarships. At the end of the meeting, many students ' questions were answered.