Yangi O‘zbekiston-Yangicha dunyoqarash
Bugun Sirdaryo viloyati Guliston davlat universitetida siyosiy partiyalar va ommaviy axborot vositalari vakillari hamda mahalliy Kengashlar deputatlari uchun tashkil etilgan o‘quv kursining birinchi kuni o‘tdi.
O‘quv kursini Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyev ochib berdi. O‘zbekiston Respublikasi  Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati N.Djanibekova o‘quv kursining mazmun-mohiyati va vazifalari to‘g‘risida batafsil to‘xtaldi. Keyin kelgan tinglovchilar ikki guruhga bo‘linib, dars mashg‘ulotlari boshlandi. Birinchi guruhga O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi professori Shavkat Mamadaliyev moderatorlik qildi. Ikkinchi guruhda moderator bo‘lib Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti dotsenti Ne’matjon Xolmatov o‘quv jarayonini boshqardi.
Darslar universitet professori R.Maxmudov, dotsentlar S.Ismoilov va A.Burxonov, katta o‘qituvchi Y.Karimovlar tomonidan zamonaviy texnologiyalardan foydalanilgan holda o‘tkazildi.

Сегодня в Гулистанском государственном университете Сырдарьинской области состоялся первый день учебного курса для представителей политических партий и средств массовой информации, а также депутатов местных Кенгашов.
Открыл заседание ректор Гулистанского государственного университета М. Ходжиев. Депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан Н. Жанибекова подробно остановилась на сути и задачах учебного курса. Затем входящую аудиторию разделили на две группы, и начались занятия. Модератором первой группы выступил профессор Академии МВД Республики Узбекистан Шавкат Мамадалиев. Во второй группе доцент Университета востоковедения Неъматжон Холматов выступил в качестве модератора.
Уроки провели профессор университета Р.Махмудов, доценты С. Исмаилов и А. Бурханов, старший преподаватель Й.Каримовы с использованием современных технологий.