"Bir ziyoliy-bir mahallaga ma’naviy homiy" targ'ibot ishlari Guliston shahridagi mahallalarda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev tomonidan joriy yil 13-aprel kuni o‘tkazilgan videoselektorda berilgan topshiriqqa asosan Ijtimoiy-iqtisodiy fakulteti tomonidan bir hafta mobaynida quyidagi ishlar amalga oshirildi:
1.  Guliston shahar Bo‘ston, Istiqlol, Ulug‘obod mahallalari raislari bilan biriktirilgan professor-o’qituvchilar ishtirokida har bir mahalla hududida joylashgan maktab va sport inshoatlarida universitet tomonidan tashkil etilayotgan to‘garaklarda ishtirok etish istagida bo‘lgan yoshlar uchun yo‘nalishlar kesimida dars jadvaliga asosan seminar jarayonlari davom ettirildi.
2.  Loyihani Guliston shahrining 24 mahallasida keng targ‘ib qilish maqsadida barcha MFYlarga tegishli sohalar yuzasidan biriktirilgan professor-o’qituvchilar yoshlar qamrovini oshirish maqsadida targ’ibot ishlarini olib borishdi va amaldagi seminar yo‘nalishlaridan tashqari yoshlarni qiziqtirgan boshqa yo‘nalishlarda seminarlar tashkil etish yuzasidan tashkiliy ishlar hal etildi.
3.  Bo‘ston va Istiqlol MFY larida tadbirlarning birinchi bosqichiga yakun yasash maqsadida 5 may kuni beshta yo‘nalishlarda ya’ni badiiy san’at, sport, chet tili, axborot texnologiyalari va biznes loyihalar yo‘nalishlarida seminar va tanlovlar tashkil etildi.

Один интеллигент - духовный покровитель махалли…
В соответствии с поручением Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёева на видеоконференции 13 апреля на социально-экономическом факультете в течение недели выполнялись следующие работы:
1. Указания для молодёжь, желающих участвовать в кружках, организованных университетом в школах и на спортивных объектах, расположенных в каждой махалле, с участием профессоров и учителей, связанных с председателями махаллей Бостон, Истиклол, Улугабад горорда Гулистана.
2. Чтобы продвигать проект в 24 махаллях Гулистана, прикрепленные профессора и преподаватели всех МФЮ проводили информационно-разъяснительную работу, чтобы увеличить охват молодежи и организовать семинары в других областях, представляющих интерес для молодежи, в дополнение к существующие семинары.Решена организационная работа.
3. Для завершения первого этапа мероприятий в МФЮ Бостона и Истиклола 5 мая были организованы семинары и конкурсы по пяти направлениям: искусство, спорт, иностранные языки, информационные технологии и бизнес-проекты.