"Bir ziyoliy-bir mahallaga ma’naviy homiy" targ'ibot ishlari Guliston shahridagi mahallalarda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev tomonidan joriy yil 13-aprel kuni o‘tkazilgan videoselektorda berilgan topshiriqqa asosan Ijtimoiy-iqtisodiy fakulteti tomonidan bir hafta mobaynida quyidagi ishlar amalga oshirildi:
1.  Guliston shahar Bo‘ston, Istiqlol, Ulug‘obod mahallalari raislari bilan biriktirilgan professor-o’qituvchilar ishtirokida har bir mahalla hududida joylashgan maktab va sport inshoatlarida universitet tomonidan tashkil etilayotgan to‘garaklarda ishtirok etish istagida bo‘lgan yoshlar uchun yo‘nalishlar kesimida dars jadvaliga asosan seminar jarayonlari davom ettirildi.
2.  Loyihani Guliston shahrining 24 mahallasida keng targ‘ib qilish maqsadida barcha MFYlarga tegishli sohalar yuzasidan biriktirilgan professor-o’qituvchilar yoshlar qamrovini oshirish maqsadida targ’ibot ishlarini olib borishdi va amaldagi seminar yo‘nalishlaridan tashqari yoshlarni qiziqtirgan boshqa yo‘nalishlarda seminarlar tashkil etish yuzasidan tashkiliy ishlar hal etildi.
3.  Bo‘ston va Istiqlol MFY larida tadbirlarning birinchi bosqichiga yakun yasash maqsadida 5 may kuni beshta yo‘nalishlarda ya’ni badiiy san’at, sport, chet tili, axborot texnologiyalari va biznes loyihalar yo‘nalishlarida seminar va tanlovlar tashkil etildi.

An intellectual is a spiritual sponsor of a neighborhood…
In accordance with the instructions given by the President of the Republic of Uzbekistan Sh.M.Mirziyoev in a video conference on April 13 this year, the Faculty of Socio-Economics carried out the following work for a week:
1. Directions for young people wishing to participate in clubs organized by the university in schools and sports facilities located in each mahalla with the participation of professors and teachers, attached to the chairmen of Boston, Istiqlol, Ulugabad mahallas of Gulistan The seminar was continued according to the schedule.
2. In order to promote the project in 24 mahallas of Gulistan, the attached professors and teachers of all MFYs carried out advocacy work to increase the coverage of young people and to organize seminars in other areas of interest to young people, in addition to the existing seminars. Organizational work has been resolved.
3. In order to conclude the first phase of events in Boston and Istiqlol MFYs, on May 5, seminars and competitions were organized in five areas: art, sports, foreign languages, information technology and business projects.