“Yoshlar forumi” o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Miromonovich Mirziyoyev tomonidan 13-aprel kuni o‘tkazilgan “Yoshlarga oid davlat siyosati samaradorligini yanada oshirish va yoshlar bilan ishlashda yangicha tizim yaratishga bag‘ishlangan videoselektorda Oliy ta’lim muassasalari o‘zlariga yaqin hududlardagi mahallalarga yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish hamda ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishlariga ko‘maklashish maqsadida biriktirilishi belgilab berilgan.
Ushbu topshiriq ijrosini ta’minlash maqsadida Guliston davlat universitetiga Guliston shahridagi 10 ta mahalla biriktirilgan. Ushbu mahallalarda yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish yuzasidan ilgari surilgan “Besh muhim tashabbus” doirasida turli xil to‘garaklar faoliyati yo‘lga qo‘yildi. Ushbu to‘garaklarni vaqtincha band bo‘lmagan yoshlar o‘rtasida keng targ‘ib etish va yoshlarni Universitet bilan yaqindan tanishtirish maqsadida “Yoshlar forumi” tashkil etildi.
Mazkur Forum doirasida yoshlar o‘zlarining qiziqishlari bo‘yicha tashkil etilgan to‘garaklarda universitetning tajribali professor-o‘qituvchilari tomonidan sohaga oid bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lishmoqda.
“Yoshlar forumi”da universitet raktori M.Xodjiyev nutq so‘zlab, yoshlarni yanada faol bo‘lishga, yaratilayotgan sharoitlardan unumli foydalanishga chaqirdi. Forumda Guliston shahar hokimligi vakillari va universitet professori R.Mahmudovlar nutq so‘zlashdi.

The "Youth Forum" was held
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Miromonovich Mirziyoyev said in a video conference on April 13, "Dedicated to further improving the effectiveness of state youth policy and creating a new system of working with young people." given.
In order to ensure the fulfillment of this task, 10 mahallas in Gulistan have been attached to Gulistan State University. In these mahallas, various clubs have been set up in the framework of the "Five Important Initiatives" to raise the morale of young people and the meaningful organization of their leisure time. In order to widely promote these clubs among temporarily unemployed youth and to acquaint young people with the University, a "Youth Forum" was organized.
Within the framework of this Forum, young people gain knowledge and skills in the field by experienced professors and teachers of the university in the circles organized in their interests.
Speaking at the Youth Forum, the rector of the university M.Khodjiev called on young people to be more active and make effective use of the created conditions. Representatives of Gulistan city administration and university professor R.Mahmudov spoke at the forum.