Qadrli yoshlar, bayramingiz muborak!
Assalomu aleykum aziz yoshlar! O'g'illarim-qizlarim! Bugun 30 iyun jonajon diyorimizda "Yoshlar kuni" bayrami. Bugungi kun siz-aziz farzandlarimiz uchun o'zgacha bayram. Muhtaram Yurtboshimiz tomonidan "Yoshlar kuni" deb e'lon qilingan mazkur sana ertangi kunimiz egalari bo'lmish sizlarga davlatimizning e'tiboridir.
Aziz yoshlar. Shunday qutlug'kunda siz azizlarni bayram bilan tabriklab, murojaat qilmoqdaman. Yaxshi o'qing, bilim sarhadlarining barcha sir-asrorlarini ustozlaringiz ko'magida yaxshi egallang. Zero, ertangi kunimiz, Vatanimiz kelajagi siz azizlarning sa'yi-harakatingizga uzviy bog'liqdir. Muhtaram yurtaboshimiz boshchiligida uchinchi rennesansga erishish uchun shahdam qadamlar tashlangan bugungi tarixiy kunda marrani katta qo'ying. O'qing, o'rganing, izlaning!
Bir narsani doimo yodda saqlang: sizlar doimo Prezidentimiz boshchiligidagi xalqimiz diqqat-e'tiborida, ardog'idasizlar. Bunday sharafni katta mas'uliyat bilan oqlang.

С праздником, дорогие молодежи!
Дорогие молодежи! Мои сыновья и дочери! Сегодня, 30 июня, в нашей стране отмечается праздник "День молодежи". Сегодня необычный праздник для вас-наших дорогих детей. Дата, объявленная нашим уважаемым Президентом "Днем молодежи", - это внимание нашего государства к вам, хозяевам нашего завтрашнего дня.
Дорогие молодежи. В такой благословенный поздравив Вас, хотел обратится к Вам: Хорошо учитесь, хорошо овладевайте всеми секретами границ знаний при поддержке ваших наставников. Ведь наше завтра, будущее нашей родины-это неразрывная связь с усилиями ваших трудов. Поставьте большой план на будушую в таких исторических днях, когда сдлелаи колосальный шаг чтобы достичь третьего реннеса под руководством нашего уважаемого Президента.
Имейте в виду одно: Вы всегда находитесь во внимании нашего народа, под руководством Президента. Оправдайте такую честь с большой ответственностью.