Qadrli yoshlar, bayramingiz muborak!
Assalomu aleykum aziz yoshlar! O'g'illarim-qizlarim! Bugun 30 iyun jonajon diyorimizda "Yoshlar kuni" bayrami. Bugungi kun siz-aziz farzandlarimiz uchun o'zgacha bayram. Muhtaram Yurtboshimiz tomonidan "Yoshlar kuni" deb e'lon qilingan mazkur sana ertangi kunimiz egalari bo'lmish sizlarga davlatimizning e'tiboridir.
Aziz yoshlar. Shunday qutlug'kunda siz azizlarni bayram bilan tabriklab, murojaat qilmoqdaman. Yaxshi o'qing, bilim sarhadlarining barcha sir-asrorlarini ustozlaringiz ko'magida yaxshi egallang. Zero, ertangi kunimiz, Vatanimiz kelajagi siz azizlarning sa'yi-harakatingizga uzviy bog'liqdir. Muhtaram yurtaboshimiz boshchiligida uchinchi rennesansga erishish uchun shahdam qadamlar tashlangan bugungi tarixiy kunda marrani katta qo'ying. O'qing, o'rganing, izlaning!
Bir narsani doimo yodda saqlang: sizlar doimo Prezidentimiz boshchiligidagi xalqimiz diqqat-e'tiborida, ardog'idasizlar. Bunday sharafni katta mas'uliyat bilan oqlang.

Happy holiday, dear youth!
Dear youth! My sons and daughters! Today, on June 30, the holiday "Youth Day"is celebrated in our country. Today is an unusual holiday for you-our dear children. The date announced by our esteemed President as "Youth Day" is the attention of our state to you, the hosts of our tomorrow.
Dear young people. On such a blessed day, after congratulating you, I wanted to address you: Study well, master all the secrets of the boundaries of knowledge well with the support of your mentors. After all, our tomorrow, the future of our motherland is an inseparable link with the efforts of your labors. Put a big plan for the future in such historic days, when we took a colossal step to reach the third Rennes under the leadership of our esteemed President.
Keep one thing in mind: You are always in the attention of our people, under the leadership of the President. Justify such an honor with great responsibility.