Huquqiy targ'ibot tadbiri o‘tkazildi
2021-yilning 30-noyabr kuni Guliston davlat universiteti Madaniyat saroyida Huquqni muhofaza qiluvchi tashkilotlar bilan hamkorlikda targ‘ibot tadbiri tashkil etildi.
Tadbirni Guliston davlat universiteti Yoshlar bilan ishlash hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor Faxriddin Niyazov olib bordi. Tadbirda universitetning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori Amaliddin Sulaymonov, Sirdaryo viloyat sudining sudyasi Kamoliddin Namozov, Sirdaryo viloyat prokuraturasi boʻlim prokurori Alisher Turdibayev, Sirdaryo viloyat Adliya boshqarmasi yetakchi mutaxassisi Hilola Sulaymonbekovalar “Vatanim taqdiri - mening taqdirim”, “Korrupsiya - taraqqiyot kushandasi”, “Barcha qonunlar Konstitutsiyadan boshlanadi” mavzularida so‘zga chiqdilar. Ucharshuv yakunida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga soxa mutaxassislaridan javoblar olishdi.

Проведено мероприятие по повышению правовой грамотности.
30 ноября 2021 года во Дворце культуры Гулистанского государственного университета была организована пропагандистская акция совместно с правозащитными организациями.
Вел мероприятие проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Гулистанского государственного университета Фахриддин Ниязов. На мероприятии выступили проректор по науке и инновациям Амалиддин Сулейманов, судья Сырдарьинского областного суда Камолиддин Намозов, прокурор Сырдарьинской области Алишер Турдибаев, ведущий специалист Сырдарьинского областного управления юстиции Хилола Сулаймонбекова. , «Все законы начинаются с Конституции». В конце встречи участники получили ответы на свои вопросы от экспертов в данной области.