Mamlakatimizning innovatsion salohiyatini yanada rivojlantirishni maqsad qilgan, kreativ fikrlaydigan yoshlar, iste’dodli professor-o‘qituvchilar, yosh olimlar va ilmiy tadqiqotchilar, pedagoglar va iqtisodiyot tarmoqlari mutaxassislari diqqatiga!
“El-yurt umidi” jamg’armasi ilg’or xorijiy davlatlar nufuzli universitetlari va ilmiy markazlarida bakalavriat, magistratura va doktoranturada ta’lim olish uchun 2022 yilgi 1-stipendiya tanlovini e’lon qiladi!
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev tomonidan 2022 yil mamlakatimizda "Inson qadrini ulug’lash va faol mahalla yili" deb e’lon qilindi.
Shuningdek, “Yangi O’zbekistonning 2022–2026 yillarga mo’ljallangan taraqqiyot strategiyasi” loyihasida “El-yurt umidi” jamg’armasi orqali erkin va ijodiy fikrlaydigan yoshlarni nufuzli xorijiy oliygohlarga o’qishga yuborish ko’lamini 2 baravarga oshirish taklifi ilgari surilmoqda.
Shu bois, “El-yurt umidi” jamg’armasi O’zbekiston Respublikasi uchun eng ustuvor sohalar, jumladan,
kosmik texnologiyalar, nanotexnologiyalar, IT  va raqamlashtirish, sun’iy intellekt  sohalari, atom va quyosh energetikasi hamda energiyaning tiklanadigan manbalaridan foydalanishning boshqa innovatsion yo’nalishlari, sog’liqni saqlash, farmatsevtika, telemeditsina, virusologiya, mikrobiologiya, immunologiya sohalari, elektroenergetika, neft-gaz, neft-kimyo, kimyo, metallurgiya sohasining ustuvor tarmoqlari, mashinasozlik, avtomobil, elektrotexnika, to’qimachilik va mahsulotlarni standartlashtirish yo’nalishlari, tabiiy resurslardan oqilona foydalanish, suv tejovchi texnologiyalarni keng joriy etish, bog’dorchilik, chorvachilik, parrandachilik kabi agrar sohaning muhim tarmoqlari uchun 420 o’ringa mo’ljallangan ochiq stipendiya tanlovlarini e’lon qiladi!
“El-yurt umidi” jamg’armasi 2022-2023 o’quv yili uchun eng nufuzli xorijiy davlatlarda:
bakalavriat ta’lim dasturi uchun 120 nafar,
magistratura ta’lim dasturi uchun 180 nafar,
doktorantura ta’lim dasturi uchun 120 nafar stipendiyalar ajratishini ma’lum qiladi.
Barcha ta’lim dasturlari bo’yicha nogironligi bo’lgan shaxslar uchun kamida 20 ta o’rin ajratilib, bunday yoshlarimizga alohida e’tibor qaratiladi.
Agar siz yuqori intellektual salohiyatga ega, zamonaviy va kreativ fikrlaydigan, mamlakat iqtisodiyoti va ilm-faniga innovatsion g’oyalar va texnologiyalar olib kirish hamda uni raqamli asosda qayta shakllantirish asnosida rivojlantirishni o’z oldingizga maqsad qilib qo’ygan bo’lsangiz – bu imkoniyat aynan siz uchun!
Nomzodlarning hujjatlari 2022 yil 10 yanvardan – 10 fevralga qadar, respublikaning barcha hududlari vakillari uchun yagona tartib va teng imkoniyat asosida, onlayn rejimda va elektron tarzda qabul qilinadi.
Saralash bosqichlari 2022 yil 10 fevraldan – 10 martga qadar davom etadi.
Saralash tanloviga oid barcha ma’lumotlar “El-yurt umidi” jamg’armasining www.eyuf.uz sayti orqali batafsil e’lon qilib boriladi.
Nomzodlar uchun barcha zarur ma’lumotlar jamg’armaning Onlayn hujjat topshirish platformasida batafsil yoritib berilgan: 👉🏻 http:G’G’admission.eyuf.uzG’
Bugungi kunda 300 nafarga yaqin stipendiatlarimiz AQSh, Buyuk Britaniya, Germaniya, Frantsiya, Kanada, Yaponiya, Ispaniya, Janubiy Koreya va boshqa rivojlangan mamlakatlarning eng nufuzli ta’lim va tadqiqot, innovatsiya va amaliyot maskanlarida ta’lim olmoqdalar. Siz ham shunday imkoniyatini qo’ldan boy bermang!
“El-yurt umidi” jamg’armasi yurtimizning umidi, ishonchi va tayanchi bo’lgan Siz yoshlarni kutib qoladi!

Вниманию креативно мыслящей молодежи, талантливых профессорско-преподавательского состава, молодых ученых и научных исследователей, педагогов и специалистов отраслей экономики, нацеленных на дальнейшее развитие инновационного потенциала нашей страны!
Фонд "Эл-юрт умиди" объявляет конкурс на 1 стипендию 2022 года для обучения в бакалавриате, магистратуре и докторантуре в престижных университетах и научных центрах передовых зарубежных стран!
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиеев объявил 2022 год в нашей стране "Годом почитания человеческого достоинства и активной махалли".
Также в проекте "Стратегия развития нового Узбекистана на 2022-2026 годы” выдвигается предложение увеличить в 2 раза масштабы направления свободной и творчески мыслящей молодежи на обучение в престижные зарубежные университеты через Фонд "Эл-юрт умиди".
В связи с этим, фонд “Эл-юрт умиди " уделяет особое внимание приоритетным для Республики Узбекистан направлениям, в том числе,
космические технологии, нанотехнологии, ИТ и цифровизация, искусственный интеллект, атомная и солнечная энергетика и другие инновационные направления использования возобновляемых источников энергии, здравоохранение, фармацевтика, телемедицина, вирусология, микробиология, иммунология, приоритетные отрасли электроэнергетики, нефтегазовой, нефтехимической, химической, металлургической отраслей, машиностроение, автомобилестроение, электротехника, текстиль и стандартизация продукции, рациональное использование природных ресурсов, широкое внедрение водосберегающих технологий, экологическое просвещение, экологическое просвещение, экологическое просвещение, экологическое просвещение, экологическое просвещение, садоводство, объявляет открытые конкурсы стипендий на 420 мест для таких важных отраслей аграрного сектора, как животноводство, птицеводство!
Фонд "Эл-юрт умиди" на 2022-2023 учебный год в самых престижных зарубежных странах:
120 для образовательной программы бакалавриата,
180 для образовательной программы магистратуры,
докторантура выделяет 120 стипендий для образовательной программы.
По всем образовательным программам для лиц с ограниченными возможностями предусмотрено не менее 20 мест, особое внимание будет уделено такой молодежи.
Если вы обладаете высоким интеллектуальным потенциалом, современным и креативным мышлением, ставите перед собой цель привнести в экономику и науку страны инновационные идеи и технологии, а также развивать ее на основе цифровой трансформации-эта возможность именно для вас!
Документы кандидатов будут приниматься в период с 10 января по 10 февраля 2022 года в режиме онлайн и в электронном виде на основе единого порядка и равных возможностей для представителей всех регионов республики.
Отборочные этапы пройдут с 10 февраля по 10 марта 2022 года.
Вся информация о отборочном конкурсе предоставлена Фондом” Эл-юрт умиди". www.eyuf.uz подробное объявление будет размещено на сайте <url>.
Вся необходимая информация для кандидатов подробно изложена на Онлайн-платформе подачи документов фонда: 👉 🏻 http://admission.eyuf.uz/
Сегодня около 300 наших стипендиатов проходят обучение в самых престижных учебных, исследовательских, инновационных и практических учреждениях США, Великобритании, Германии, Франции, Канады, Японии, Испании, Южной Кореи и других развитых стран. Не упустите возможность сделать то же самое!