Mamlakatimizning innovatsion salohiyatini yanada rivojlantirishni maqsad qilgan, kreativ fikrlaydigan yoshlar, iste’dodli professor-o‘qituvchilar, yosh olimlar va ilmiy tadqiqotchilar, pedagoglar va iqtisodiyot tarmoqlari mutaxassislari diqqatiga!
“El-yurt umidi” jamg’armasi ilg’or xorijiy davlatlar nufuzli universitetlari va ilmiy markazlarida bakalavriat, magistratura va doktoranturada ta’lim olish uchun 2022 yilgi 1-stipendiya tanlovini e’lon qiladi!
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev tomonidan 2022 yil mamlakatimizda "Inson qadrini ulug’lash va faol mahalla yili" deb e’lon qilindi.
Shuningdek, “Yangi O’zbekistonning 2022–2026 yillarga mo’ljallangan taraqqiyot strategiyasi” loyihasida “El-yurt umidi” jamg’armasi orqali erkin va ijodiy fikrlaydigan yoshlarni nufuzli xorijiy oliygohlarga o’qishga yuborish ko’lamini 2 baravarga oshirish taklifi ilgari surilmoqda.
Shu bois, “El-yurt umidi” jamg’armasi O’zbekiston Respublikasi uchun eng ustuvor sohalar, jumladan,
kosmik texnologiyalar, nanotexnologiyalar, IT  va raqamlashtirish, sun’iy intellekt  sohalari, atom va quyosh energetikasi hamda energiyaning tiklanadigan manbalaridan foydalanishning boshqa innovatsion yo’nalishlari, sog’liqni saqlash, farmatsevtika, telemeditsina, virusologiya, mikrobiologiya, immunologiya sohalari, elektroenergetika, neft-gaz, neft-kimyo, kimyo, metallurgiya sohasining ustuvor tarmoqlari, mashinasozlik, avtomobil, elektrotexnika, to’qimachilik va mahsulotlarni standartlashtirish yo’nalishlari, tabiiy resurslardan oqilona foydalanish, suv tejovchi texnologiyalarni keng joriy etish, bog’dorchilik, chorvachilik, parrandachilik kabi agrar sohaning muhim tarmoqlari uchun 420 o’ringa mo’ljallangan ochiq stipendiya tanlovlarini e’lon qiladi!
“El-yurt umidi” jamg’armasi 2022-2023 o’quv yili uchun eng nufuzli xorijiy davlatlarda:
bakalavriat ta’lim dasturi uchun 120 nafar,
magistratura ta’lim dasturi uchun 180 nafar,
doktorantura ta’lim dasturi uchun 120 nafar stipendiyalar ajratishini ma’lum qiladi.
Barcha ta’lim dasturlari bo’yicha nogironligi bo’lgan shaxslar uchun kamida 20 ta o’rin ajratilib, bunday yoshlarimizga alohida e’tibor qaratiladi.
Agar siz yuqori intellektual salohiyatga ega, zamonaviy va kreativ fikrlaydigan, mamlakat iqtisodiyoti va ilm-faniga innovatsion g’oyalar va texnologiyalar olib kirish hamda uni raqamli asosda qayta shakllantirish asnosida rivojlantirishni o’z oldingizga maqsad qilib qo’ygan bo’lsangiz – bu imkoniyat aynan siz uchun!
Nomzodlarning hujjatlari 2022 yil 10 yanvardan – 10 fevralga qadar, respublikaning barcha hududlari vakillari uchun yagona tartib va teng imkoniyat asosida, onlayn rejimda va elektron tarzda qabul qilinadi.
Saralash bosqichlari 2022 yil 10 fevraldan – 10 martga qadar davom etadi.
Saralash tanloviga oid barcha ma’lumotlar “El-yurt umidi” jamg’armasining www.eyuf.uz sayti orqali batafsil e’lon qilib boriladi.
Nomzodlar uchun barcha zarur ma’lumotlar jamg’armaning Onlayn hujjat topshirish platformasida batafsil yoritib berilgan: 👉🏻 http:G’G’admission.eyuf.uzG’
Bugungi kunda 300 nafarga yaqin stipendiatlarimiz AQSh, Buyuk Britaniya, Germaniya, Frantsiya, Kanada, Yaponiya, Ispaniya, Janubiy Koreya va boshqa rivojlangan mamlakatlarning eng nufuzli ta’lim va tadqiqot, innovatsiya va amaliyot maskanlarida ta’lim olmoqdalar. Siz ham shunday imkoniyatini qo’ldan boy bermang!
“El-yurt umidi” jamg’armasi yurtimizning umidi, ishonchi va tayanchi bo’lgan Siz yoshlarni kutib qoladi!

To the attention of creative-minded young people, talented professors and teachers, young scientists and scientific researchers, educators and specialists of economic sectors, aiming to further develop the innovative potential of our country!
“El-yurt umidi”  Foundation announces the 1st Scholarship Contest of 2022 for education in Bachelor, Master and doctoral studies at prestigious universities and scientific centers of advanced foreign countries!
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev declared 2022 as "the year of human dignity and active neighborhood" in our country.
In addition, the project” development strategy of New Uzbekistan for 2022-2026 “proposes to double the scope of sending free and creative thinking youth to prestigious foreign universities through the El-yurt umidi Foundation.
Therefore, the El-yurt umidi Foundation is one of the most priority areas for the Republic of Uzbekistan, including,
space technologies, nanotechnologies, IT and digitization, artificial intelligence, atomic and solar energy, as well as other areas of innovation in the use of renewable energy sources, priority sectors of health, pharmaceutical, telemedicine, Virology, Microbiology, Immunology, electroenergetics, oil and gas, petrochemical, chemical, metallurgical, mechanical engineering, automotive, electrotechnical, textile and product standardization, rational use of Natural Resources, wide introduction of water-saving technologies, gardening, announces open scholarship competitions for 420 places for important sectors of the agrarian sector, such as livestock, poultry!
El-yurt umidi Foundation in the most prestigious foreign countries for the 2022-2023 academic year:
120 for The Bachelor's degree program,
180 for Master's degree education program,
the doctorate informs that it will allocate 120 scholarships for the educational program.
In all educational programs, at least 20 places are allocated for persons with disabilities and special attention is paid to such young people.
If you aim to bring innovative ideas and technologies into the economy and science of the country with high potential, modern and creative thinking, as well as to develop it in the process of its re-formation on a digital basis – this opportunity is exactly for you!
Candidates ' documents will be accepted online and electronically, from 10 janvar – 10 februaryalga, 2022, on the basis of uniform procedures and equal opportunities for representatives of all regions of the Republic.
The qualifying rounds will last from February 10 to March 10, 2022.
All information on the selection of the Selection will be provided by the El-yurt umidi Foundation www.eyuf.uz a detailed announcement is made through the website.
All necessary information for candidates is provided in detail on the fund's online document topshirish platform: 👉 🏻 http://admission.eyuf.uz/
Today, about 300 people of our scholarships are trained in the most prestigious educational and research, innovation and practice centers of the USA, Great Britain, Germany, France, Canada, Japan, Spain, South Korea and other developed countries. Do not miss the opportunity so you too!