Mahorat darslari o‘tkazildi
2022-yil 8-aprel  kuni  Guliston davlat  universiteti talabalarining  ijodiy  hayoti  bilan  yaqindan  tanishish  va mahorat  darslarini  o‘tish  uchun ,  taniqli  ijodkorlar: “O‘zbekiston  xalq  hofizi”  Isroiljon  Vahobov, “O‘zbekistonda  xizmat  ko‘rsatgan  artist” Ahmadjon  Dadayev, “O‘zbekistonda  xizmat  ko‘rsatgan  madaniyat  xodimi”   Nuriddin  Aminjonovlar  tashrif  buyurishdi.
Tashrif buyrgan mehmonlar talabalar ijrolari bo‘yicha o‘zlarining  fikr va maslahatlarini berishdi. Ustoz san’atkor Isroiljon Vahobov, talabalarga mahorat darsini o‘tib berdi. “O‘zbekistonda  xizmat  ko‘rsatgan  madaniyat xodimi” Nuriddin  Aminjonov talaba va ustozlarga aytiladigan ashulalarning matni, bo‘g‘nlarga bo‘linishidagi kamchiliklarga e’tibor  berishlari haqida qimmatli maslahatlarini berdi. Taniqli san’atkor Ahmadjon Dadayev yosh shogirdlari uchun o‘zining  ijodiga mansub qo‘shiqlardan na’munalar ijro qilib berdi.

There were master classes
On April 8, 2022, to get acquainted with the creative life of students of Gulistan State University and to hold master classes, well-known artists: "People's Artist of Uzbekistan" Israiljon Vahobov, "Honored Artist of Uzbekistan" Ahmadjon Dadayev, "Honored Worker of Culture of Uzbekistan" Nuriddin Aminjanov visited.
Visitors shared their thoughts and tips on student performance. Master artist Isroiljon Vahobov gave a master class to the students. Nuriddin Aminjanov, Honored Worker of Culture of Uzbekistan, gave valuable advice to students and teachers on how to pay attention to the text of the songs and the shortcomings in the division into syllables. Well-known artist Ahmadjon Dadayev performed samples of his songs for young students.