Mahorat darslari o‘tkazildi
2022-yil 8-aprel  kuni  Guliston davlat  universiteti talabalarining  ijodiy  hayoti  bilan  yaqindan  tanishish  va mahorat  darslarini  o‘tish  uchun ,  taniqli  ijodkorlar: “O‘zbekiston  xalq  hofizi”  Isroiljon  Vahobov, “O‘zbekistonda  xizmat  ko‘rsatgan  artist” Ahmadjon  Dadayev, “O‘zbekistonda  xizmat  ko‘rsatgan  madaniyat  xodimi”   Nuriddin  Aminjonovlar  tashrif  buyurishdi.
Tashrif buyrgan mehmonlar talabalar ijrolari bo‘yicha o‘zlarining  fikr va maslahatlarini berishdi. Ustoz san’atkor Isroiljon Vahobov, talabalarga mahorat darsini o‘tib berdi. “O‘zbekistonda  xizmat  ko‘rsatgan  madaniyat xodimi” Nuriddin  Aminjonov talaba va ustozlarga aytiladigan ashulalarning matni, bo‘g‘nlarga bo‘linishidagi kamchiliklarga e’tibor  berishlari haqida qimmatli maslahatlarini berdi. Taniqli san’atkor Ahmadjon Dadayev yosh shogirdlari uchun o‘zining  ijodiga mansub qo‘shiqlardan na’munalar ijro qilib berdi.

8 апреля 2022 года для ознакомления с творческой жизнью студентов Гулистанского государственного университета и проведения мастер-классов, известных артистов: «Народный артист Узбекистана» Исраилжон Вахобов, «Заслуженный деятель искусств Узбекистана» Ахмаджон Дадаев, «Заслуженный работник культуры Узбекистана» Нуриддин Аминджанов посетил.
Посетители делились своими мыслями и советами относительно успеваемости учащихся. Мастер-художник Исроилжон Вахобов провел для студентов мастер-класс. Нуриддин Аминжанов, Заслуженный работник культуры Узбекистана, дал ценные советы студентам и преподавателям, как обращать внимание на текст песен и недостатки в делении на слоги. Известный артист Ахмаджон Дадаев исполнил образцы своих песен для юных студентов.