YANGI O‘ZBEKISTON KONSTITUTSIYASI-MENING KONSTITUTSIYAM
2022-yilning 01-iyul sanasida Guliston davlat universitetining Madaniyat saroyida “Yangi O‘zbekiston Konstitutsiyasi-mening Konstitutsiyam” mavzusida universitet professor-o‘qitvuchilari va xodimlari bilan uchrashuv tashkil qilindi. Unda asosiy masala Respublikamiz Konstitutsiyasining yangi tahriri borasidagi masalalar bo‘yicha targ‘ibot tadbiriga e’tibor qaratildi. Tadbirni universitet rektori M.Xodjiyev ochib berdi va olib bordi. Kirish so‘zida, M.Xodjiyev tomonidan Konstitutsiyaga kiritiladigan o‘zgarish va qo‘shinchalarning tarixiy zarurati, yangi Konstitutsiya bo‘yicha Prezidentimiz tomonidan taklif qilingan asosiy yo‘nalishlarning mazmun-mohiyati batafsil izohlandi.
Tadbirda universitet professori R.Mahmudov, kata o‘qituvchi Y.Karimov, b.f.d. professor X.Qarshiboyev va yuriskonsult B.Xamzayevlar kun tartibidagi masala yuzasidan nutq so‘zlashdi.

НОВАЯ КОНСТИТУЦИЯ УЗБЕКИСТАНА – МОЯ КОНСТИТУЦИЯ
1 июля 2022 года во Дворце культуры Гулистанского государственного университета была организована встреча с преподавателями и сотрудниками вузов на тему «Новая Конституция Узбекистана – моя Конституция». В нем основной вопрос был сосредоточен на пропагандистском мероприятии по поводу новой редакции Конституции нашей Республики. Мероприятие открыл и провел ректор университета М. Ходжиев. Во вступительной части М. Ходжиев подробно разъяснил историческую необходимость изменений и дополнений в Конституцию, основные направления, предложенные нашим Президентом для новой Конституции.
На мероприятии профессор университета Р.Махмудов, старший преподаватель Ю.Каримов, Б.Ф.Д. По вопросу повестки дня выступили профессор Х. Каршибоев и юрисконсульт Б. Хамзаев.