Talabalar amaliyoti ichki turizm bilan uzviy bog‘liq ravishda tashkil etiladi
Avval xabar berganimizdek, Guliston davlat universiteti rektori M.Xodjiyevning universitet talaba-yoshlari bilan ochiq muloqot formatidagi uchrashuvlari fakultetlar va yo‘nalishlar kesimida olib borilmoqda. 21.09.2022-yilda mazkur ochiq muloqot uchrashuvlari Ijtimoiy-iqtisodiy va Filologiya fakulteti talabalari bilan bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda talabalar tomonidan tarixiy obyektalrda olib borishlari ko‘zda tutilgan tanishuv va ishlab chiqarish amaliyotlarini  ichki turizmni rivojlantirish bilan uzviy bog‘liq ravishda  tashkil etish taklifi rektor tomonidan qo‘llab-quvvatlanib, universitetning byudjetdan tashqari mablag‘lari hisobidan moliyalashtiriladigan bo‘ldi.
Bugungi tadbirda Yoshlar bilan ishlash, ma’naviy va ma’rifiy masalalar bo‘yicha 1-prorektor F.Niyazov, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor J.Karshibayev va Yoshlar murabbiysi R.Mahmudovlar ham talabalar bilan muloqot o'tkazishdi.

Практика студентов будет организована в тесной связи с внутренним туризмом
Как сообщалось ранее, в разделе факультетов и кафедр проходят встречи ректора Гулистанского государственного университета М.Ходжиева со студентами вуза в формате открытого диалога. 21 сентября 2022 года состоялись открытые диалоговые встречи со студентами социально-экономического и филологического факультета. На совещании было поддержано ректором и профинансировано за счет внебюджетных средств вуза предложение об организации ознакомительно-производственных практик, которые предполагается проводить студентами на исторических объектах, в неразрывной связи с развитием внутреннего туризма. Университет.
На сегодняшнем мероприятии 1-й проректор по работе с молодежью, духовно-просветительским вопросам Ф.Ниязов, проректор по воспитательной работе Ж.Каршибаев и тренер по работе с молодежью Р.Махмудов провели диалог со студентами.