Jaholatga qarshi ma’rifat
2022-yilning 26-oktabr sanasida Gulsiton davlat universitetining Madaniyat saroyidaJaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida ma’naviy-targ‘ibot tadbir o‘tkazildi. Tadbirni univeristetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha 1-prorektori F.Niyazov olib bordi. Bugungi ma’naviy-targ‘ibot tadbirida Sirdaryo viloyat hokimining jamoat va diniy tashkilotlar bilan aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari I.Muminov, Sirdaryo viloyat DXX vakili, jamoa va yoshlar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit bo‘yicha rektor maslahatchisi O.Inamov, Sirdaryo viloyat IIB XPB TP profilaktika inspektori A.Usmonov, Guliston shahar hokimligi vakili M.Yusupovlar so‘zga chiqshib, mavzu yuzasidan o‘zlarining fikr-mulohazalarini bayon qildilar.
Shundan so‘ng Sirdaryo viloyati hokimligi tomonidan tavsiya etilgan kun tartibidagi masalaga oid videorolik nomoyish qilindi.

Enlightenment against ignorance
On October 26, 2022, a spiritual-propaganda event on the topic "Enlightenment against ignorance" was held at the Palace of Culture of Gulsiton State University. The event was conducted by F. Niyazov, the 1st vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs of the university. At today's spiritual-propaganda event, I. Muminov, the deputy of the head of the Syrdarya region for relations with public and religious organizations, the representative of the Syrdarya region DXX, the rector's adviser on social and spiritual environment among the community and youth O. Inamov, preventive inspector A.Usmanov of the Syrdarya region IIB XPB TP, M.Yusupov, representative of the Gulistan city administration, spoke and expressed their opinions on the topic.
After that, a video was shown on the issue on the agenda recommended by the administration of Sirdarya region.