Jaholatga qarshi ma’rifat
2022-yilning 26-oktabr sanasida Gulsiton davlat universitetining Madaniyat saroyidaJaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida ma’naviy-targ‘ibot tadbir o‘tkazildi. Tadbirni univeristetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha 1-prorektori F.Niyazov olib bordi. Bugungi ma’naviy-targ‘ibot tadbirida Sirdaryo viloyat hokimining jamoat va diniy tashkilotlar bilan aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari I.Muminov, Sirdaryo viloyat DXX vakili, jamoa va yoshlar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit bo‘yicha rektor maslahatchisi O.Inamov, Sirdaryo viloyat IIB XPB TP profilaktika inspektori A.Usmonov, Guliston shahar hokimligi vakili M.Yusupovlar so‘zga chiqshib, mavzu yuzasidan o‘zlarining fikr-mulohazalarini bayon qildilar.
Shundan so‘ng Sirdaryo viloyati hokimligi tomonidan tavsiya etilgan kun tartibidagi masalaga oid videorolik nomoyish qilindi.

Просветление против невежества
26 октября 2022 года во Дворце культуры Гульситонского государственного университета состоялось духовно-пропагандистское мероприятие на тему «Просвещение против невежества». Мероприятие провел первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе университета Ф.Ниязов. На сегодняшнем духовно-пропагандистском мероприятии Муминов И., заместитель акима Сырдарьинской области по связям с общественными и религиозными организациями, представитель Сырдарьинской области DXX, советник ректора по социально-духовной среде среди населения и молодежи O Выступили и высказали свое мнение по теме Инамов, инспектор-предупредитель Сырдарьинской области МИБ ХСПТ ТП А.Усманов, представитель Гулистанского городского акимата М.Юсупов.
После этого был показан видеоролик по вопросу повестки дня, рекомендованному администрацией Сырдарьинской области.