“Referendum-2023. Kelajaging uchun ovoz ber!”
Bugun Guliston davlat universitetida liderlar kengashi aʼzolari, valantyorlar va iqtidorli faol talaba-yoshlar ishtirokida “Referendum-2023. Kelajaging uchun ovoz ber!” targʻibot tadbiri oʻtkazildi. Oliygohning Maʼnaviyat va maʼrifat markazida tashkil etilgan mazkur tadbirda universitet rektori M.Xodjiyev nutq soʻzlab, Konstitutsiyaga kiritilayotgan oʻzgarish va qoʻshimchalar toʻgʻrisida, Yangi Oʻzbekistonning yangi Konstitutsiyasida inson qadri, xususan yoshlarga oid davlat siyosatining ustuvor yoʻnalishlari toʻgʻrisida batafsil maʼlumot berildi.
Tadbir davomida joriy yilning 30-aprel sanasida boʻlib oʻtadigan Referendumda faol ishtirok etishga targʻib etildi. Tadbirda iqtidorli talabalar ham referendum doirasida oʻz fikrlarini bildirib oʻtishdi. Tadbir yakunida Sanʼatshunoslik fakultetining ijodkor yoshlari oʻz iqtidorlarini taqdim qilishdi.

«Референдум-2023. Голосуй за свое будущее!»
«Референдум-2023» прошел сегодня в Гулистанском государственном университете с участием членов руководящего совета, волонтеров и талантливых активистов. Голосуй за свое будущее!» было проведено рекламное мероприятие. На мероприятии, организованном в Духовно-просветительском центре Олиегох, выступил ректор университета М.Ходжиев и была дана подробная информация об изменениях и дополнениях в Конституцию, о человеческой ценности в новой Конституции Нового Узбекистана. и о приоритетах государственной политики в отношении молодежи.
В ходе мероприятия поощрялось активное участие в референдуме, который состоится 30 апреля текущего года. На мероприятии талантливые студенты также высказали свое мнение в рамках референдума. В завершение мероприятия свои таланты представила творческая молодежь факультета искусств.