AQSHlik hamkorlar bilan seminar-trening tashkil qilindi
✨2023-yil 1-aprel kuni Guliston davlat universiteti Filologiya fakulteti Fakultetlararo chet tillar kafedrasi katta o‘qituvchisi Lola Qodirova va AQSH Fulbright ETA dasturi Ingliz tili o‘qituvchi yordamchisi Sarah Borden, AQSH Fulbright Ingliz tili o‘qituvchilari Terra Nicol (Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya universiteti), Alberto Navarro (Urgench davlat universiteti), Greys Kudlak (Bukhoro davlat universiteti), Aaron Szczesni (Jizzax davlat universiteti) va Sam Robertson (Toshkent davlat yuridik universiteti) bilan hamkorlikda “Practical Activities for Teaching English” mavzusida seminar-trening tashkil etishdi. Tadbir AQSH elchihonasi tomonidan moliyalashtirilgan bo‘lib Ingliz til o‘qituvchilarining kasbiy mahoratini oshirish, metodik yordam ko‘rsatish va til ko‘nikmalarini rivojlantirishga mo‘ljallangan.
Tadbirni Guliston davlat universiteti ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Zokir Zikriyayev ochib berdi va bu tadbirdan samarali natijalar kutib qolishini ta’kidlab o‘tdi. Tadbirda Guliston davlat universiteti, Guliston davlat pedagogika instituti, akademik litsey va o‘rta maktab ingliz tili o‘qituvchilari faol qatnashdilar. Seminar-trening barcha ingliz tili o‘qituvchilari uchun foydali bo‘lgan qiziqarli va mazmunli taqdimotlardan iborat bo‘lib, o‘qituvchilarga amaliy yordam sifatida qo‘l keldi. Tadbir nihoyasida barcha o‘qituvchilarga sertifikatlar, eng faol o‘qituvchilarga esa esdalik sovg‘alari topshirildi.

A seminar-training was organized with US partners
✨On April 1, 2023, Lola Kadirova, senior lecturer of the Department of Interfaculty Foreign Languages, Faculty of Philology, Gulistan State University, and Sarah Borden, assistant teacher of the English language of the US Fulbright ETA program, Terra Nicol, teachers of the US Fulbright English language (World Economy and Diplomacy University), Alberto Navarro (Urgench State University), Grace Kudlak (Bukhara State University), Aaron Szczesny (Jizzakh State University) and Sam Robertson (Tashkent State Law University) organized a seminar-training on the topic "Practical Activities for Teaching English" reached The event was funded by the US Embassy and is designed to improve the professional skills of English language teachers, provide methodical support and develop language skills.
The event was opened by Zakir Zikriyayev, vice-rector for scientific affairs and innovations of Gulistan State University, and noted that effective results can be expected from this event. Gulistan State University, Gulistan State Pedagogical Institute, academic lyceum and high school English language teachers actively participated in the event. The seminar-training consisted of interesting and informative presentations useful for all English language teachers, and was useful for teachers as a practical aid. At the end of the event, certificates were awarded to all teachers, and souvenirs were awarded to the most active teachers.