AQSHlik hamkorlar bilan seminar-trening tashkil qilindi
✨2023-yil 1-aprel kuni Guliston davlat universiteti Filologiya fakulteti Fakultetlararo chet tillar kafedrasi katta o‘qituvchisi Lola Qodirova va AQSH Fulbright ETA dasturi Ingliz tili o‘qituvchi yordamchisi Sarah Borden, AQSH Fulbright Ingliz tili o‘qituvchilari Terra Nicol (Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya universiteti), Alberto Navarro (Urgench davlat universiteti), Greys Kudlak (Bukhoro davlat universiteti), Aaron Szczesni (Jizzax davlat universiteti) va Sam Robertson (Toshkent davlat yuridik universiteti) bilan hamkorlikda “Practical Activities for Teaching English” mavzusida seminar-trening tashkil etishdi. Tadbir AQSH elchihonasi tomonidan moliyalashtirilgan bo‘lib Ingliz til o‘qituvchilarining kasbiy mahoratini oshirish, metodik yordam ko‘rsatish va til ko‘nikmalarini rivojlantirishga mo‘ljallangan.
Tadbirni Guliston davlat universiteti ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Zokir Zikriyayev ochib berdi va bu tadbirdan samarali natijalar kutib qolishini ta’kidlab o‘tdi. Tadbirda Guliston davlat universiteti, Guliston davlat pedagogika instituti, akademik litsey va o‘rta maktab ingliz tili o‘qituvchilari faol qatnashdilar. Seminar-trening barcha ingliz tili o‘qituvchilari uchun foydali bo‘lgan qiziqarli va mazmunli taqdimotlardan iborat bo‘lib, o‘qituvchilarga amaliy yordam sifatida qo‘l keldi. Tadbir nihoyasida barcha o‘qituvchilarga sertifikatlar, eng faol o‘qituvchilarga esa esdalik sovg‘alari topshirildi.

Организован семинар-тренинг с американскими партнерами
✨1 апреля 2023 года Лола Кадырова, старший преподаватель кафедры межфакультетских иностранных языков филологического факультета Гулистанского государственного университета, и Сара Борден, ассистент преподавателя английского языка американской программы Fulbright ETA, Терра Николь, преподаватели Фулбрайта США по английскому языку (Университет мировой экономики и дипломатии), Альберто Наварро (Ургенчский государственный университет), Грейс Кудлак (Бухарский государственный университет), Аарон Щесны (Джизакский государственный университет) и Сэм Робертсон (Ташкентский государственный юридический университет) организовали семинар-тренинг по теме «Практические занятия по обучению английскому языку» достигли Мероприятие финансировалось посольством США и призвано повысить профессиональные навыки преподавателей английского языка, оказать методическую поддержку и развить языковые навыки.
Мероприятие открыл проректор по научной работе и инновациям Гулистанского государственного университета Закир Зикрияев, который отметил, что от этого мероприятия можно ожидать эффективных результатов. Активное участие в мероприятии приняли Гулистанский государственный университет, Гулистанский государственный педагогический институт, академический лицей и преподаватели английского языка средней школы. Семинар-тренинг состоял из интересных и познавательных презентаций, полезных для всех преподавателей английского языка, а учителям был полезен как практическое пособие. В завершение мероприятия всем учителям были вручены сертификаты, а самым активным – памятные сувениры.