Sayxunobodda sayyor qabul o‘tkazildi
Guliston davlat universiteti rektori, Xalq deputatlari Sirdaryo viloyat Kengashi deputati M.Xodjiyevning reja-grafigiga muvofiq oktabr oyida fuqarolar bilan sayyor qabul o‘tkazishi rejalarshtirilgan edi.
Mazkur rejaga muvofiq, 13-oktabr sanasida Xalq deputatlari Sirdaryo viloyat Kengashi deputati M.Xodjiyevning Sayxunobod tumani “Guliston” MFY aholisi bilan sayyor qabuli o‘tkazildi. Sayyor qabul jarayonida hudud aholisidagi mavjud muammolar o‘rganilib, ularning yechimi bo‘yicha mas’ul tashkilotlarga tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Mazkur sayyor qabul jarayonida universitetning Yuridik va jismoniy shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, monitoring va ichki nazorat bo‘limi boshlig‘i A.Sulaymonov va universitet xodimlar bo‘limi boshlig‘I O.Abduraxmonovlar ham ishtirok etib, aholi tomonidan bildirilgan murojaatlarni tezkorlik bilan ijobiy hal qilinishida o‘zlariga tegishli yo‘nalishlar bo‘yicha mas’ul qilib belgilanishdi.

В Сайхунабаде состоялся выездной прием
По графику ректора Гулистанского государственного университета, члена народного депутата Сырдарьинского областного совета М.Ходжиева, в октябре планировалось провести прием с гражданами.
Согласно этому плану, 13 октября депутат народных депутатов Сырдарьинского областного совета М.Ходжиев провел пешеходный прием с жителями МФУ «Гулистон» Сайхунабадского района. В процессе мобильного приема были изучены существующие проблемы жителей региона и даны соответствующие поручения организациям, ответственным за их решение.
В процессе мобильного приема приняли участие начальник отдела обращений юридических и физических лиц, мониторинга и внутреннего контроля университета Сулайманов А. и начальник отдела кадров университета Абдурахманов О., которые быстро разрешили положительно обращения резидентов. были назначены ответственными за свои соответствующие направления.