Sayxunobodda sayyor qabul o‘tkazildi
Guliston davlat universiteti rektori, Xalq deputatlari Sirdaryo viloyat Kengashi deputati M.Xodjiyevning reja-grafigiga muvofiq oktabr oyida fuqarolar bilan sayyor qabul o‘tkazishi rejalarshtirilgan edi.
Mazkur rejaga muvofiq, 13-oktabr sanasida Xalq deputatlari Sirdaryo viloyat Kengashi deputati M.Xodjiyevning Sayxunobod tumani “Guliston” MFY aholisi bilan sayyor qabuli o‘tkazildi. Sayyor qabul jarayonida hudud aholisidagi mavjud muammolar o‘rganilib, ularning yechimi bo‘yicha mas’ul tashkilotlarga tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Mazkur sayyor qabul jarayonida universitetning Yuridik va jismoniy shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, monitoring va ichki nazorat bo‘limi boshlig‘i A.Sulaymonov va universitet xodimlar bo‘limi boshlig‘I O.Abduraxmonovlar ham ishtirok etib, aholi tomonidan bildirilgan murojaatlarni tezkorlik bilan ijobiy hal qilinishida o‘zlariga tegishli yo‘nalishlar bo‘yicha mas’ul qilib belgilanishdi.

A traveling reception was held in Saykhunabad
According to the schedule of M. Khodzhiyev, rector of Gulistan State University, member of People's Deputies of Sirdarya Regional Council, it was planned to hold a reception with citizens in October.
According to this plan, on October 13, M. Khodjiyev, deputy of the People's Deputies of the Sirdarya Regional Council, had a walking reception with the residents of the "Guliston" MFY of Saykhunabad district. In the process of mobile reception, the existing problems of the residents of the region were studied, and relevant instructions were given to the organizations responsible for their solution.
A. Sulaymonov, the head of the university's legal and natural persons' appeals, monitoring and internal control department and O. Abdurakhmanov, the head of the university's staff department, participated in this mobile admission process and quickly resolved positively the appeals made by the residents. were designated as responsible for their respective directions.