Guliston davlat universitetida “Innoweek.uz-2023” innovatsion gʻoyalar haftaligiga start berildi
Bugun 16-oktabr sanasida O‘zbekiston Respublikasidagi barcha OTMlar bilan bir qatorda Guliston davlat universitetida ham “Kreativ ta’lim va innovatsiyalar - yangi O‘zbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostida “Innoweek.uz_2023” innovatsion gʻoyalar haftaligiga start berildi.
Mazkur haftalikning ochilishiga bag‘ishlangan tadbirlar universitetning Madaniyat saroyida bo‘lib o‘tdi. Tadbirni universitet rektori, t.f.d. professor M.Xodjiyev “Innoweek-2023 innovatsion hafatligining ilmiy tadqiqot sohasi rivojidagi hissasi” mazusidagi kirish so‘zi bilan ochib berdi. O‘z nutqida universitet rektori Sirdaryo viloyatini innavtsion makonga aylantirishda fan, ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasi masalalariga to‘xtalib o‘tdi.
Shundan so‘ng univeristetning yosh tadqiqotchilari, tayanch doktorantlari va mustaqil izlanuvchilar o‘zlarining startup loyihalari va innovatsion ishlanmalari bo‘yicha taqdimot qilishdi.
Haftalik doirasida ko‘rgazmalar taqdimoti, xorijiy hamkorlar bilan uchrashuv va kelishuvlar, konferensiya va forumlar tashkil etish rejalashtirilgan.

Today, on October 16, the week of innovative ideas "Innoweek.uz_2023" was launched under the slogan "Creative education and innovations - the basis of the development of the new Uzbekistan" along with all HEIs in the Republic of Uzbekistan.
Events dedicated to the opening of this week were held in the Palace of Culture of the university. The event was organized by the rector of the university, Ph.D. Professor M. Khodjiyev opened with an introduction to the topic "Contribution of Innoweek-2023 innovation week to the development of scientific research". In his speech, the rector of the university touched upon the issues of integration of science, education and production in turning the Syrdarya region into an innovative place.
After that, young researchers of the university, basic doctoral students and independent researchers presented their startup projects and innovative developments.
It is planned to organize exhibitions, meetings and agreements with foreign partners, conferences and forums within the framework of the week.