01.11.2023-yil sanasida navbatdagi ochiq muloqot uchrashuvi Raqamli iqtisodiyot va innovatsiyalar fakulteti talaba-yoshlari bilan tashkil etildi. Universitet rektori talabalar bilan birma-bir suhbatlashib, ularning fikr va takliflarini o‘rganib chiqdi. Ular bilan odob-axloq, ichki tartib qoidalar borasida suhbatlashdi. Muloqotda talabalar tomonidan o‘quv jarayonini ishlab chiqarish bilan bog‘langan holda tashkil etish taklifi rektor tomonidan qo‘llab-quvvatlandi va mas’ullagra talabalarning nazariy bilimlarini amaliyot bilan mustahkamlash maqsadida viloyatda faoliyat yuritayotgan klasterlar, shuningdek ishlab chiqarish tarmoqlari bilan kelishgan holda tashkil etish vazifasini yukladi.
Bugungi ochiq muloqotda prorektorlar, bo‘lim boshliqlari, kafedra mudirlari, rektor maslahatchisi, dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar, profilaktika inspektorlari, psixologdan iborat jamoa  ham talabalar bilan bevosita muloqot olib borishdi.

Встречи ректора и студенческой молодежи продолжаются
Как мы уже сообщали ранее, ректор Гулистанского государственного университета М.Встречи Ходжиева в форме открытого диалога со студентами на стыке факультетов и направлений обучения начались 24.10.2023 года.
01.11.2023 года была организована очередная открытая диалоговая встреча со студентами факультета цифровой экономики и инноваций. Ректор университета беседовал со студентами один на один, изучая их мнения и предложения. Беседовал с ними о этикете, правилах внутреннего распорядка. В ходе диалога ректор поддержал предложение об организации учебного процесса студентами, связанного с производством, и поручил ответственному лицу организовать его в соответствии с действующими в регионе кластерами, а также производственными отраслями с целью закрепления теоретических знаний студентов на практике.
В сегодняшнем открытом диалоге команда, состоящая из проректоров, начальников отделов, заведующих кафедрами, советника ректора, заместителей деканов и тьюторов, инспекторов по профилактике, психолога, также напрямую общалась со студентами.