Xushxabar: Dubayda bo‘lib o‘tgan Gran-pri musobaqalarida Guliston davlat universiteti talabasi Natalya Semyonova oltin medalni qo‘lga kiritdi
12-fevral kuni para engil atletika bo’yicha O’zbekiston terma jamoasi a’zolari BAAning Dubay shahrida davom etayotgan Gran-pri musobaqasida 9ta medalga sazovor bo’lishdi. Shuning yarmidan ko’pi, ya’ni 5 tasi oltin bo’lsa, bittasi kumush va 3tasi bronza medallaridir.
E’tiborlisi, nayza uloqtirish musobaqasining F55 klassida ishtirok etgan hamyurtimiz, Guliston davlat universiteti Jismoniy madaniyat fakulteti, 88-20e gurux talabasi Natalya Semyonova (nayza uloqtirish F55) – oltin medalni qo’lga kiritdi
Ushbu Para atletlarimizdan faqat Husniddin Norbekovda Tokio-2020 paralimpiya o’yinlari litsenziyasi mavjud edi. Qolgan sportchilarimiz esa kechagi g’alabalari evaziga litsenziya olish imkoniyatini keskin oshirdi va o’z hisoblariga muhim reyting ochkolarini qo’shib qo’yishdi.
Hozirgacha para engil atletika bo’yicha O’zbekiston terma jamoasi a’zolari Dubay Gran-prisida 9 ta oltin, 3 ta kumush va 4 ta bronza, jami 16 ta medal qo’lga kiritdilar.
Shuningdek, ushbu sportchi talaba qizimizda Tokio-2020 Olimpiyadasiga litsenziyasini qo’lga kiritish imkoniyati mavjud.

Хорошие новости: студентка Гулистанского государственного университета Наталья Семёнова завоевала золотую медаль на Гран-при в Дубае
12 февраля члены сборной Узбекистана по паралимпийской легкой атлетике завоевали 9 медалей на проходящем в Дубае, ОАЭ, Гран-при. Более половины из них, то есть 5 золотых, одна серебряная и 3 бронзовые медали.
Примечательно, что наша соотечественница Наталья Семёнова (метание копья F55), студентка группы 88-20е факультета физической культуры Гулистанского государственного университета, завоевала золотую медаль в классе метания копья F55.
Из этих паралимпийцев только Хусниддин Норбеков имел лицензию на участие в Паралимпийских играх в Токио-2020. Остальные наши спортсмены резко увеличили свои шансы получить лицензию взамен вчерашних побед и прибавили к своим очкам значительные рейтинговые баллы.
На сегодняшний день на Гран-при Дубая члены сборной Узбекистана по паралимпийской легкой атлетике завоевали 9 золотых, 3 серебряных и 4 бронзовых медали, всего 16 медалей.