Xushxabar: Dubayda bo‘lib o‘tgan Gran-pri musobaqalarida Guliston davlat universiteti talabasi Natalya Semyonova oltin medalni qo‘lga kiritdi
12-fevral kuni para engil atletika bo’yicha O’zbekiston terma jamoasi a’zolari BAAning Dubay shahrida davom etayotgan Gran-pri musobaqasida 9ta medalga sazovor bo’lishdi. Shuning yarmidan ko’pi, ya’ni 5 tasi oltin bo’lsa, bittasi kumush va 3tasi bronza medallaridir.
E’tiborlisi, nayza uloqtirish musobaqasining F55 klassida ishtirok etgan hamyurtimiz, Guliston davlat universiteti Jismoniy madaniyat fakulteti, 88-20e gurux talabasi Natalya Semyonova (nayza uloqtirish F55) – oltin medalni qo’lga kiritdi
Ushbu Para atletlarimizdan faqat Husniddin Norbekovda Tokio-2020 paralimpiya o’yinlari litsenziyasi mavjud edi. Qolgan sportchilarimiz esa kechagi g’alabalari evaziga litsenziya olish imkoniyatini keskin oshirdi va o’z hisoblariga muhim reyting ochkolarini qo’shib qo’yishdi.
Hozirgacha para engil atletika bo’yicha O’zbekiston terma jamoasi a’zolari Dubay Gran-prisida 9 ta oltin, 3 ta kumush va 4 ta bronza, jami 16 ta medal qo’lga kiritdilar.
Shuningdek, ushbu sportchi talaba qizimizda Tokio-2020 Olimpiyadasiga litsenziyasini qo’lga kiritish imkoniyati mavjud.

Good news: student of Gulistan State University Natalya Semyonova won a gold medal at the Grand Prix in Dubai
On February 12, members of the national team of Uzbekistan in Paralympic athletics won 9 medals at the Grand Prix held in Dubai, UAE. More than half of them, that is, 5 gold, one silver and 3 bronze medals.
It is noteworthy that our compatriot Natalya Semyonova (javelin throw F55), a student of group 88-20s of the Faculty of Physical Education of Gulistan State University, won a gold medal in the class of javelin throw F55.
Of these Paralympians, only Khusniddin Norbekov was licensed to participate in the Tokyo 2020 Paralympic Games. The rest of our athletes have dramatically increased their chances of getting a license instead of yesterday's victories and have added significant rating points to their points.
To date, at the Dubai Grand Prix, members of the Uzbekistan national team in Paralympic Athletics have won 9 gold, 3 silver and 4 bronze medals, a total of 16 medals.