Guliston davlat universitetida talabalarni turar joy bilan taʼminlash
Bugungi kunda Guliston davlat universitetida 2094 sigʻimga ega 4 ta talabalar turar joylari mavjud. Shundan 910 ta oʻrin 1-kursga qabul qilinadigan talabalar uchun ajratib qoʻyilgan. Qolgan 1184 ta oʻrin guldutalabalarturarjoyi platformasi orqali onlayn ariza bergan talabalarga taqsimlab berilmoqda.
Guliston davlat universiteti talabalarini TTJ va ijara bilan taʼminlash boʻyicha shtab tashkil etilgan boʻlib, yangi o'quv yili boshlanish davrida turar joyga ehtiyoji bor talabalarning yashash joy qidirib sarson bo'lmasliklarini oldini olish maqsadida shtab aʼzolari tomonidan 1262 o‘ringa ega bo‘lgan 164 ta zaxira ijara xonadonlarining manzilli ro'yxati shakllantirilgan. Yangi o'quv yili boshidan ularni ijara xonadonlariga joylash choralari ko'riladi.

Provision of accommodation for students at Gulistan State University work is being done
Today, Gulistan State University has 4 student residences with a capacity of 2094. Of these, 910 places are reserved for students admitted to the 1st year. The remaining 1184 places are allocated to students who apply online through the student accommodation platform.
The headquarters for providing accommodation and rent to students of Gulistan State University was established, and in order to prevent students who need accommodation from wandering around in search of a place to live at the beginning of the new academic year, the staff members organized 164 apartments with 1262 places. an address list of reserve rental apartments has been formed. From the beginning of the new academic year, measures will be taken to accommodate them in rented apartments.