Guliston davlat universitetida talabalarni turar joy bilan taʼminlash
Bugungi kunda Guliston davlat universitetida 2094 sigʻimga ega 4 ta talabalar turar joylari mavjud. Shundan 910 ta oʻrin 1-kursga qabul qilinadigan talabalar uchun ajratib qoʻyilgan. Qolgan 1184 ta oʻrin guldutalabalarturarjoyi platformasi orqali onlayn ariza bergan talabalarga taqsimlab berilmoqda.
Guliston davlat universiteti talabalarini TTJ va ijara bilan taʼminlash boʻyicha shtab tashkil etilgan boʻlib, yangi o'quv yili boshlanish davrida turar joyga ehtiyoji bor talabalarning yashash joy qidirib sarson bo'lmasliklarini oldini olish maqsadida shtab aʼzolari tomonidan 1262 o‘ringa ega bo‘lgan 164 ta zaxira ijara xonadonlarining manzilli ro'yxati shakllantirilgan. Yangi o'quv yili boshidan ularni ijara xonadonlariga joylash choralari ko'riladi.

Ведется работа о обеспечение жильем студентов Гулистанского государственного университета
Сегодня Гулистанский государственный университет располагает 4 студенческими общежитиями вместимостью 2094 человека. Из них 910 мест зарезервировано для студентов, поступивших на 1 курс. Остальные 1184 места выделяются студентам, подавшим заявку онлайн через платформу размещения студентов.
Создан штаб по обеспечению жильем и арендой студентов Гулистанского государственного университета, а для того, чтобы студенты, нуждающиеся в жилье, не скитались в поисках места для проживания в начале нового учебного года, сотрудниками организовано 164 квартиры. на 1262 места сформирован адресный список резервных арендных квартир. С начала нового учебного года будут приняты меры по их размещению в съемных квартирах.