Mehnat faoliyatini 2012-2014 yillarda O‘zbekiston Milliy universiteti “Genetika va sitoembriologiya” kafedrasi o‘qituvchisi bo‘lib ish boshlagan. 2014-2015 yillar Guliston davlat universitetining “Umumiy biologiya” kafedrasi o‘qituvchisi, 2015-2016 yillar Guliston davlat universitetining “Biologiya” kafedrasi o‘qituvchisi, 2016-2020 yillar Guliston davlat universiteti Tabiiy fanlar fakulteti o‘quv ishlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari lavozimida, 2020-2021 yillar Guliston davlat universiteti “Biologiya” kafedrasi mudiri lavozimida, 2021-2023 yillarda Guliston davlat universiteti Tabiiy fanlar fakulteti dekani lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda. 40 ga yaqin ilmiy maqola va tezislar muallifi. Shu jumladan 6 ta uslubiy, 3 ta o‘quv qo‘llanma va 1 ta monografiya chop ettirgan. Shuningdek, 2021-2022 yillar davomida amaliy loyihaga rahbarlik qilgan. Ilmiy-pedagogik faoliyati davomida “Genetika”, “Biologiya va genetika”, “G‘za genetikasi va seleksiyasi”, “o‘simliklar immunogenetikasi” fanlaridan ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlaridan dars berib kelmoqda. 10 dan ortiq biologiya ta’lim yo‘nalishi talabalariga bitiruv malakaviy ishiga hamda 8 nafar magistrlik dissertatsiyasiga rahbarlik qilgan.
Tabiiy fanlar fakulteti o‘quv ishshlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari: Kasimov Shodibek Islamovich
+998(99) 470-53-83
1990-2000 yillar davomida Sirdaryo viloyati Boyovut tumanidagi 36-o‘rta maktabda tahsil olgan. 2000-2004 yillar davomida Jizzax davlat pedagogika universiteti talabasi, 2006-2008 yillar davomida Jizzax davlat pedagogika universitetining magistratura bosqichida tahsil olgan. 2011-2013 yillar davomida Guliston davlat universitetining doktoranti bo‘lgan. Mehnat faoliyatini 2005-2007 yillarda Jizzax shaha Ko‘zi ojiz bolalar maktab internati kimyo fani o‘qituvchisi 2008-2010 yillar shu internatning ma‘naviy-ma‘rifiy ishlari bo‘yicha derektor o‘rinbosari bo‘lib ish boshlagan. 2010-2016 yillar Guliston davlat universitetining “Umumiy kimyo” kafedrasi o‘qituvchisi, 2016-2022 yillar Guliston davlat universitetining “Kimyo” kafedrasi katta o‘qituvchisi, 2022 yildan Guliston davlat universiteti Tabiiy fanlar fakulteti o‘quv ishlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda. 50 dan ortiq ilmiy maqola va tezislar muallifi. Shu jumladan 5 ta uslubiy, 1 ta darslik va 1 ta monografiya chop ettirgan. Shuningdek, 2018-2020 yillar davomida amaliy loyihada faoliyat olib borgan. Ilmiy-pedagogik faoliyati davomida “Organik kimyo”, “Bioorganik kimyo”, “Noorganik kimyo”, “Kimyo o‘qitish metodikasi” va magistratura mutaxasisli bo‘yicha “Kimyoning zamonaviy muammolari”, “Geterahalqali birikmalar kimyosi” fanlaridan ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlaridan dars berib kelmoqda. 20 dan ortiq kimyo ta’lim yo‘nalishi talabalariga bitiruv malakaviy ishiga hamda 4 nafar magistrlik dissertatsiyasiga rahbarlik qilgan.
2016 yil 2oktabrdan 2016 yil 30 noyabrgacha O‘zMU xuzuridagi tarmoq (mintaqaviy) markazda “Kimyo” fanlar kursi; 2020 yil 2 iyundan 20 yil 28 iyulgacha O‘zMU xuzuridagi Mintaqaviy markazda “Kimyo fanlar” kursi; 2022 yil 2 iyundan 2022 yil 30 iyulgacha O‘zMU xuzuridagi tarmoq (mintaqaviy) markazda “Raxbar xodimlarni malakasini oshirish” kursi;
Organik kimyo
Bioorganik kimyo
Noorganik kimyo
Kimyoning zamonaviy muammolari
Geterahalqali birikmalar kimyosi
Tabiiy fanlar fakulteti o‘quv ishshlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari: ERGASHEVA FAROG'AT SHERALIYEVNA
+998 99-477-90-61
farogat.ergasheva@bk.ru, ERGASHEVA_FAROG‘AT@guldu.uz
Ish faoliyati: 17 yil
Pedagogika faoliyati: 14 yil
Ergasheva Farog‘at Sheraliyevna, 1984 yil 28 dekabrda Sirdaryo viloyati, Mirzaobod tumanida ziolilar oilasida tug‘ilgan.
2002–2006 - yillar davomida Guliston davlat universiteti “Tabiatshunoslik” fakulteti “Biologiya” yo‘nalishi bo‘yicha tahsil olgan.
2007-2009 - yillarda Guliston davlat universiteti “Tabiatshunoslik” fakulteti “Botanika” yo‘nalishi magistratura bosqichida tahsil olgan.
Mehnat faoliyatini: 15.08.2006 - 29.08.2009 - yillarda Sirdaryo viloyati Mirzaobod tumani R.Muhammedov nomli 21-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabi" davlat muassasasida o‘qituvchi lavozimida ishlagan.
04.09.2009 - 01.09.2011 - yillarda Guliston davlat universiteti “Tabiatshunoslik” fakulteti “Batanika va ekologiya” kafedrasida katta laborant lavozimida ishlagan.
02.09.2011 - 31.12.2016 - yillarda Guliston davlat universiteti “Tabiatshunoslik” fakulteti “Umumiy ekologiya va geografiya” kafedrasida o‘qituvchi lavozimida ishlagan.
01.01.2017 - 31.12.2017 - yillarda Guliston davlat universiteti “Tabiatshunoslik” fakulteti “Ekologiya va geografiya” kafedrasida o‘qituvchi lavozimida ishlagan.
01.01.2018 - 01.09.2020 - yillarda Guliston davlat universiteti “Tabiatshunoslik” fakulteti “Biologiya” kafedrasida “O‘simliklar Fiziologiyasi va biologiyasi” ixtisosligi bo’yicha doktorant bosqichida tahsil olgan.
02.09.2020 - 11.02.2021 - yillarda Guliston davlat universiteti “Tabiiy fanlar” fakulteti “Biologiya” kafedrasida katta o‘qituvchi lavozimida ishlagan.
12.02.2021 - h.v. Guliston davlat universiteti Tabiiy fanlar fakulteti o’quv ishlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda.
2021yil 06 sentyabrdan - Guliston davlat universiteti «Biologiya» kafedrasi dotsenti v.b. lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda.
Hozirda tadqiqoti uchun 1 ta xalqaro va 1 ta respublika OAK e’tirof etgan jurnallarda maqolalar nashr ettirdi. Uning shu kungacha Respublikamiz hamda Xorijiy davlatlarda 17 ga yaqin maqola va tezislari e’lon qilingan.
Ergasheva Farog‘at tomonidan 1 ta Darslik va 1 ta fermerlar uchun tavsiyanoma yaratilgan.
2020-2023- yillarda ma’naviy va ma’rifiy ishlarda faol qatnashib Faxriy yorliq va sertifikatlar bilan taqdirlandi.
2020 yil 20 noyabrdagi O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion Rivojlanish vazirligi tomonidan “Innovatsion g‘oyalar yetakchisi ” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Ilg‘or tadqiqotlar ilmiy markazining 2023 yil 13 yanvardagi 03-sonli buyrug‘iga asosan O‘zbekiston Respublikasi Toshkent shahar Ilg‘or tadqiqotlar ilmiy markazi tamonidan o‘tkazilgan “Milliy ilmiy tadqiqotlat etakchisi” loyihasi va Xalqaro konferensiyasida ishtirok etib “ILM-FAN IFTIXORI” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
2022 yil 5 yanvardan 2022 yil 28 fevralgacha Bosh ilmiy-metodik markaz (mintaqaviy) markazda “Ta’lim tizimi menejmenti” fanlar kursi;
Odam va hayvonlar fiziologiyasi
O’simliklar eksperimental mutaginezi
Tabiiy fanlar fakulteti yoshlar masalalari, ma’naviy-marifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari:  Zikriyayev Faxriddin Ma’mur o‘g‘li

Декан факультета естественных наук: Эргашев Маруфжон Махамматжанович
Труд В 2012-2014 годах работал в Национальном университете Узбекистана на кафедре генетики и начал работать преподавателем кафедры цитоэмбриологии. 2014-2015 годы Преподаватель кафедры общей биологии Гулистанского государственного университета, 2015-2016 гг., факультет биологии Гулистанского государственного университета. преподаватель, 2016-2020 гг. Гулистанский государственный университет, факультет естественных наук в должности заместителя декана по учебной работе, 2020-2021 гг. Гулистан в должности заведующего кафедрой биологии Гулистанского государственного университета в 2021-2023 гг. Работал деканом факультета естественных наук государственного университета. Около 40 автор научных статей и диссертаций. В том числе 6 методических, 3 учебных пособия и 1 опубликовал монографию. Также руководство практическим проектом в течение 2021-2022 гг. делал Генетика, биология и генетика, генетика и селекция Газы, растения путем чтения лекций и практических занятий по иммуногенетике приближается Более 10 студентов направления биологического образования на выпускную квалификационную работу и защитил 8 кандидатских диссертаций.
С 1 апреля 2011 г. по 29 апреля 2011 г. в присутствии УзМУ. Информационно-коммуникационные технологии в педагогическом институте
2 2014 г. с июня по 28 июня 2014 года в Областном центре в присутствии УзМУ курс естественных наук;
УзМУ со 2 июня 2016 г. по 30 июля 2014 г. Курс переподготовки биологов в действующем сетевом (региональном) центре;
С 24 апреля 2017 г. по 29 апреля 2017 г. Высшее и среднее специальное, профессиональное Центр развития образования – это собственно организация высшего образования. ход вопросов;
УзМУ с 6 сентября 2021 г. по 31 октября 2021 г. Курс переподготовки биологов в действующем сетевом (региональном) центре;
С 17 июня 2023 г. по 04 июля 2023 г. в Елабужском институте КФУ в дистанционном формате. Повышение качества образования на основе использования новых образовательных технологий курс;
Генетика
Основы генетики и геномики
Иммуногенетика растений
Генетика и селекция хлопка
Биология и генетика
В 1996-2006 годах в Боёвутском районе Сырдарьинской области всего 22 человека. учился в средней школе. 2007-2011 гг. Ташкентский государственный аграрный завод Студентка университета, 2011-2013 гг. Аспирант Ташкентского государственного аграрного университета был, 2013-2018 гг. Почвоведение Гулистанского государственного университета и преподаватель кафедры агрономии, 2018-2022 гг. Гулистан – это государство старший преподаватель кафедры почвоведения, 2022 г. и по настоящее время. Гулистанский государственный университет, факультет естественных наук работает в должности заместителя декана. 13 научных статей и тезисов, 1 опубликовал монографию.
ПККТМО в присутствии ТошДАУ с 4 января 2018 г. по 28 февраля 2019 г. курс переподготовки по защите растений в сетевом центре; 2022 год С 5 по 30 сентября 2022 года в сетевом центре ПККТМО в присутствии ТошДАУ. Карантин растений и сельскохозяйственной продукции (прямой) курс переподготовки;
Заместитель декана по учебной работе: Касимов Шодибек Исламович
shodibekqosimov83@gmail.ru
В 1990-2000 годах 36-я средняя школа Боёвутского района Сырдарьинской области. учился в школе. В 2000-2004 годах был студентом Джизакского государственного педагогического университета, В 2006-2008 годах учился в магистратуре Джизакского государственного педагогического университета. образованный. В 2011-2013 годах был докторантом Гулистанского государственного университета. был Трудовая деятельность в 2005-2007 гг. г. Джизак Слепые дети учитель химии школы-интерната, 2008-2010 годы этой школы-интерната работа заместителем директора по духовно-просветительской работе начал 2010-2016 гг. – Общая химия Гулистанского государственного университета. преподаватель кафедры, 2016-2022 гг., Гулистанский государственный университет Старший преподаватель кафедры химии Гулистанского государственного университета с 2022 года. В должности заместителя декана по учебной работе факультета естественных наук. действовал. Автор более 50 научных статей и диссертаций. В том числе 5 методический, издал 1 учебник и 1 монографию. Также в течение 2018-2020 гг. работал над практическим проектом. Органичен в научно-педагогической деятельности химия, Биоорганическая химия, Неорганическая химия, Химия кандидат химии в методике преподавания и степень магистра современные проблемы, химия гетероциклических соединений читал лекции и практические занятия. Более 20 хим. студентам сферы образования для дипломной работы и 4 степеней магистра руководил его диссертацией.
Сеть в УзМУ со 2 октября 2016 г. по 30 ноября 2016 г. курс химии в (губернском) центре; Со 2 июня 2020 г. по 28 июля 2020 г. Курс химии в УзМУ в областном центре; Со 2 июня 2022 г. До 30 июля 2022 года является руководителем сетевого (регионального) центра УзМУ. курс обучения персонала;
Органическая химия
Неорганическая химия
Современные проблемы химии
Химия гетероциклических соединений
Заместитель декана по учебной работе: ЭРГАШЕВА ФАРОГАТ ШЕРАЛИЕВНА
+99899-477-90-61
farogat.ergasheva@bk.ru, ERGASHEVA_FAROG‘AT@guldu.uz
Заместитель декана по работе с молодежью и духовно-просветительской работе: ЗИКРЯЕВ ФАХРИДДИН МАЪМИР УГЛИ