Rektor va yoshlar uchrashuvi davom etmoqda
2021-yil yanvar oyidan boshlab universitet rektori M.Xodjiyevning fakultetlar kesimida talaba yoshlar bilan uchrashuvi tashkil etilgan edi. Bu galgi shunday uchrashuv navbati universitetda tahsil olayotgan magistrlar bilan bo‘lib o‘tdi.
Magistrlar bilan bo‘lgan uchrashuvda ilmiy tadqiqotlar samaradorligini oshirish, yangi innovatsion va ilmiy g‘oyalar va ishlanmalar diqqat markazda bo‘ldi. Universitet rektori mavjud guruhlar liderlari bilan birma-bir suhbatlashib, magistrlarning ilmiy ishlar kalendar rejasini bajarish holati bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.
Uchrashuvda Ijtimoiy-iqtisodiy fakultet dekani Z.Zikriyayev, Magistratura bo‘limi boshlig‘I O.Sattorqulov, kafedra mudirlari J.Abdullayev, F.Obidova, S.Qulmamatov, M.Ergashevlar so‘zga chiqishib bugungi kunda magistrlarni tayyorlashga bo‘lgan talablar va magistrlik dissertatsiyalarini tayyorlashning o‘ziga xos jihatlari to‘g‘risida fikr bildirishdi.
O‘quv yili yakuniga qadar har bir magistr tomonidan ilmiy va uslubiy ishlarni tayyorlash va chop etishni bosqichma-bosqich ko‘paytirib borish vazifasi belgilab berildi.

Встреча ректора с молодежью продолжается
С января 2021 года организованно встреча ректор университета М.Ходжиев со студентами факультетов. На этот раз встреча прошла с магистрами, обучающимися в университете.
Встреча с магистрами была посвящена повышению эффективности научных исследований, новым инновационным и научным идеям и разработкам. Ректор университета по очереди пообщался с лидерами существующих групп и дал указания о статусе расписания научной работы магистра.
На встрече выступили декан социально-экономического факультета З.Зикрияев, заведующий отделом магистратуры О.Сатторкулов, заведующие кафедр Ж.Абдуллаев, Ф.Обидова, С.Кулмаматов, М.Эргашев по подготовке магистрских диссертаций.
К концу учебного года перед каждым магистром поставлена ​​задача постепенно увеличивать количество подготовленных и опубликованных научно-методических работ.