Rektor va yoshlar uchrashuvi davom etmoqda
2021-yil yanvar oyidan boshlab universitet rektori M.Xodjiyevning fakultetlar kesimida talaba yoshlar bilan uchrashuvi tashkil etilgan edi. Bu galgi shunday uchrashuv navbati universitetda tahsil olayotgan magistrlar bilan bo‘lib o‘tdi.
Magistrlar bilan bo‘lgan uchrashuvda ilmiy tadqiqotlar samaradorligini oshirish, yangi innovatsion va ilmiy g‘oyalar va ishlanmalar diqqat markazda bo‘ldi. Universitet rektori mavjud guruhlar liderlari bilan birma-bir suhbatlashib, magistrlarning ilmiy ishlar kalendar rejasini bajarish holati bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.
Uchrashuvda Ijtimoiy-iqtisodiy fakultet dekani Z.Zikriyayev, Magistratura bo‘limi boshlig‘I O.Sattorqulov, kafedra mudirlari J.Abdullayev, F.Obidova, S.Qulmamatov, M.Ergashevlar so‘zga chiqishib bugungi kunda magistrlarni tayyorlashga bo‘lgan talablar va magistrlik dissertatsiyalarini tayyorlashning o‘ziga xos jihatlari to‘g‘risida fikr bildirishdi.
O‘quv yili yakuniga qadar har bir magistr tomonidan ilmiy va uslubiy ishlarni tayyorlash va chop etishni bosqichma-bosqich ko‘paytirib borish vazifasi belgilab berildi.

The meeting between the rector and the youth continues
In January 2021, the rector of the university M.Xodjiyev met with students at the faculties. This time the meeting was held with the masters studying at the university.
The meeting with the masters focused on improving the efficiency of scientific research, new innovative and scientific ideas and developments. The rector of the university talked to the leaders of the existing groups one by one and gave instructions on the status of the master's schedule of scientific work.
Dean of the Faculty of Socio-Economics Z.Zikriyaev, Head of the Master's Department O.Sattorkulov, Heads of the Department J.Abdullaev, F.Obidova, S.Kulmamatov, M.Ergashev spoke at the meeting. and commented on the specifics of preparing master’s dissertations.
By the end of the academic year, each master has been assigned the task of gradually increasing the number of scientific and methodological works prepared and published.