Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazi
Ishchi guruh rahbari O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi Markaz sektor boshlig‘i Sh.Nazarov, hamda ishchi guruh a’zosi H.Uzoqov, M.Erkinov, B.Ruziyevlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 28 yanvardagi PQ-4965-qarori talablari asosida Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazlari faoliyati samaradorligini monitoring qilib borish bo‘yicha reja-topshiriqga asosan Guliston davlat universitetida “Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazi” (keyingi o‘rinda - TIQQM) faoliyati tashkil etilgan.
Universitetda TIQQM alohida xona (Bosh binoda) bilan ta’minlangan, faoliyat olib borishi uchun zaruriy texnik vositalar bilan jihozlangan (kompyuter, printer bilan jihozlanib, internet tarmog‘iga ulangan).
TIQQM xizmat xonasida markaz tashkil etilgani haqidagi belgilar va e’lonlar, muassasaning veb-saytida alohida bo‘lim tashkillashtirilgan.
2021 yilning 11 oyi mobaynida TIQQM tomonidan 7 ta  patent olishga,      35 ta talabnoma topshirishga ko‘maklashilgan. Shuningdek, xorijiy ilmiy jurnallarda 190 dan ortiq maqolalar chop etilgan.
TIQQM foydalanuvchilariga ko‘rsatilayotgan to‘lovli va to’lovsiz xizmatlar TIQQM Nizomiga asosan yo‘lga qo‘yilgan.
Universitet ilmiy bo’limi bilan hamkorlikda TIQQM 2021 yilda 10 dan ortiq tadbirlarni tashkil etib, 700 nafardan ortiq yoshlar qamrab olingan.

Technology and Innovation Support Center
The head of the working group was the head of the Central Sector of the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan Sh.Nazarov, as well as members of the working group H.Uzakov, M.Erkinov, B.Ruziyev. In accordance with the plan and task of monitoring the effectiveness of the Centers for Technology and Innovation Support, the Center for Technology and Innovation Support (hereinafter - TQQM) was established at Gulistan State University.
At the university, TIQQM is equipped with a separate room (in the main building), equipped with the necessary technical means to operate (computer, equipped with a printer and connected to the Internet).
Signs and announcements about the establishment of the center in the service room of TIQQM, a separate section on the website of the institution.
In the first 11 months of 2021, TIQQM assisted in obtaining 7 patents and 35 applications. He has also published more than 190 articles in foreign scientific journals.
Paid and unpaid services provided to TIQQM users are governed by the TIQQM Charter.
In collaboration with the university’s science department, TIQQM has organized more than 10 events in 2021, reaching more than 700 young people.