Axrorov Alisher Akbarovichning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida e’lon
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.F.91.02 raqamli Ilmiy Kengashning 2021-yil 26-iyul kuni soat 1100dagi majlisida O‘zbek tilshunosligi kafedrasi mustaqil tadqiqotchisi Axrorov Alisher Akbarovichning 10.00.01–“O‘zbek tili” ixtisosligi bo‘yicha “Nutq madaniyatini ifodalovchi o‘zbek xalq maqollarining lingvo-funktsional va xulqiy qiymati” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

Announcement of the defense of the dissertation Akhrorov Alisher Akbarovich’s to Doctor of Philosophy (PhD) in philological sciences
At the meeting of the Academic Council PhD.03 / 27.02.2020.F.91.02 awarded scientific degrees at Gulistan State University on July 26, 2021 at 11.00 a dissertation will be defended for the degree of Doctor of Philosophy in philological sciences, specializing in the specialty of an independent researcher of the Department of Uzbek Linguistics Akhrorov Alisher Akbarovich ... Specialty 10.00.01- "Uzbek language" on the topic "Linguistic-functional and moral value of Uzbek folk proverbs, reflecting the culture of speech".