Axrorov Alisher Akbarovichning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida e’lon
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.F.91.02 raqamli Ilmiy Kengashning 2021-yil 26-iyul kuni soat 1100dagi majlisida O‘zbek tilshunosligi kafedrasi mustaqil tadqiqotchisi Axrorov Alisher Akbarovichning 10.00.01–“O‘zbek tili” ixtisosligi bo‘yicha “Nutq madaniyatini ifodalovchi o‘zbek xalq maqollarining lingvo-funktsional va xulqiy qiymati” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

Объявление о защите диссертации доктора философии (PhD) в филологических науках Ахророва Алишера Акбаровича
На заседании Ученого совета PhD.03 / 27.02.2020.F.91.02 присуждаюшийся научные степени в Гулистанском государственном университете 26 июля 2021 года в 11.00 состоится защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии в филологических науках по специальности независимого исследователя кафедры узбекского языкознания Ахророва Алишера Акбаровича. По специальности 10.00.01-«Узбекский язык» на тему «Лингво-функциональная и нравственная ценность узбекских народных пословиц, отражающих культуру речи».