Latipov Murotali Mannobovichning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 12-iyun kuni soat 1400 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Guliston davlat universiteti mustaqil tadqiqotchisi Latipov Murotali Mannobovichning 10.00.01 – O‘zbek tili ixtisosligida “Is’hoqxon Ibrat asarlarining leksik-grammatik xususiyatlari” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.
Ilmiy rahbari – filologiya fanlari doktori, professor Normamatov Sultonbek Ermamatovich.
Rasmiy opponentlar: filologiya fanlari doktori, professor Mamatov Abdug‘ofur Eshonqulovich, filologiya fanlari doktori, dotsent Turdibekov Mo‘min To‘rayevich.

On the defense of Latipov Muratali Mannobovich's Doctor of Philosophy (PhD) dissertation in philological sciences
10.00.01 of Latipov Murotali Mannobovich, an independent researcher of Gulistan State University, at the meeting of the Scientific Council numbered Ph.D.03/27.02.2020.Phil.91.02, which will be held on June 12, 2024 at 1400 at Gulistan State University. In the Uzbek language specialty, the defense of the dissertation written for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in philological sciences will be held on the topic "Lexical-grammatical features of the works of Ishaq Khan Ibrat".