Latipov Murotali Mannobovichning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 12-iyun kuni soat 1400 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Guliston davlat universiteti mustaqil tadqiqotchisi Latipov Murotali Mannobovichning 10.00.01 – O‘zbek tili ixtisosligida “Is’hoqxon Ibrat asarlarining leksik-grammatik xususiyatlari” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.
Ilmiy rahbari – filologiya fanlari doktori, professor Normamatov Sultonbek Ermamatovich.
Rasmiy opponentlar: filologiya fanlari doktori, professor Mamatov Abdug‘ofur Eshonqulovich, filologiya fanlari doktori, dotsent Turdibekov Mo‘min To‘rayevich.

О защите диссертации доктора философии (PhD) по филологическим наукам Латиповым Муратали Маннобовичем
Латипова Муротали Маннобовича, независимого научного сотрудника Гулистанского государственного университета, на заседании Ученого совета под номером PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02, которое состоится 12 июня 2024 года в 14.00 по адресу: г. Гулистанский государственный университет. По специальности 10.10.01-«Узбекский язык» состоится защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам на тему «Лексико-грамматические особенности произведений Исхака Хана Ибрата».
Научный руководитель – доктор филологических наук, профессор Нормаматов Султонбек Ермаматович.
Официальные оппоненты: доктор филологических наук, профессор Маматов Абдугофур Эшанкулович, доктор филологических наук, доцент Момин Тораевич Турдибеков.
Адрес: 120100, город Гулистан, Сырдарьинская область, 4-мавзе, здание Центра духовности и просветительства, Гулистанский государственный университет, каб. 105