Egamberdiyeva Kamola Ibroximovnaning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 12-iyun kuni soat 1000 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyot universiteti tayanch doktoranti Egamberdiyeva Kamola Ibroximovnaning 10.00.02 – O‘zbek adabiyoti ixtisosligida “Hozirgi o‘zbek hikoyalarida tasvir va talqin (Zulfiya Qurolboy qizi asarlari misolida)” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

Эгамбердиева Камола Иброхимовна на защите докторской диссертации по филологическим наукам
Ташкентский государственный университет узбекского языка и литературы имени Алишера Навои на заседании Ученого совета PhD.03/27.02.2020.Phil.91.02 в Гулистанском государственном университете, которое состоится 12 июня 2024 года в 10:00 10.00.02 – защита диссертации, написанной докторантом Эгамбердиевой Камолой Иброхимовной, на тему «Воображение и интерпретация в современных узбекских рассказах (на примере произведений дочери Зульфии Куролбой)» по специальности узбекская литература, для получения ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам.
Научный руководитель – доктор педагогических наук, профессор Ёлдошев Казакбой Бойбекович.
Официальные оппоненты: доктор филологических наук, профессор Носиров Азимидин Нормаматович, доктор филологических наук, доцент Хамрокулова Хуршида Кувватовна.
Адрес: 120100, город Гулистан, Сырдарьинская область, 4 квартал, здание Центра духовности и просветительства, Гулистанский государственный университет, каб. 105