Muminova Umida Qarshiyevnaning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 14-sentayabr kuni soat 1000 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Termiz davlat pedagogika institutining  mustaqil tadqiqotchisi Muminova Umida Qarshiyevnaning 10.00.01 – O‘zbek tili ixtisosligida “Alisher Navoiyning “Mahbub ul-qulub” asari leksikasi” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

On the defense of Muminova Umida Karshiyevna's Doctor of Philosophy (PhD) dissertation in philological sciences
10.00.01 Muminova Umida Karshiyevna, an independent researcher of the Termiz State Pedagogical Institute, at the meeting of the Scientific Council numbered PhD.03/27.02.2020.Phil.91.02 at Gulistan State University, which will be held on September 14, 2024 at 1000 - In the Uzbek language specialty, the defense of the dissertation written for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in philological sciences on the topic "Lexicon of Alisher Navoi's work "Mahbub ul-Qulub"" will be held.