Muminova Umida Qarshiyevnaning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/27.02.2020.Fil.91.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 14-sentayabr kuni soat 1000 da bo‘lib o‘tadigan majlisida Termiz davlat pedagogika institutining  mustaqil tadqiqotchisi Muminova Umida Qarshiyevnaning 10.00.01 – O‘zbek tili ixtisosligida “Alisher Navoiyning “Mahbub ul-qulub” asari leksikasi” mavzusida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

О защите Муминовой Умиды Каршиевны докторской диссертации по филологическим наукам
10.00.01 Муминова Умида Каршиевна, независимый научный сотрудник Термизского государственного педагогического института, на заседании Ученого совета под номером PhD.03/27.02.2020.Phil.91.02 в Гулистанском государственном университете, которое состоится 14 сентября 2024 года в 10:00 – По специальности «Узбекский язык» состоится защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам на тему «Лексикон произведения Алишера Навои «Махбуб уль-Кулуб»».
Научный руководитель – доктор филологических наук, профессор Абдушукуров Бахтиёр Боронович.
Официальные оппоненты: доктор филологических наук, профессор Содиков Касимжон Позилович,
Доктор филологических наук, доцент Эрматов Ихтиёр Ризокулович.
Адрес: 120100, город Гулистан, Сырдарьинская область, 4 квартал, здание Центра духовности и просветительства, Гулистанский государственный университет, каб. 105