2024 yil 12 oktyabr soat 13 00 da Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.В.91.01 – raqamli Ilmiy kengash asosidagi bir martalik Ilmiy kengash qoshidagi Ilmiy seminarning navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tadi
1. Toshkent davlat pedagogika universiteti tadqiqotchisi Haqberdiyeva Shoira Tursunaliyevnaning 13.00.02 – Taʼlim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (biologiya) ixtisosligidan pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “Kompetensiyaviy yondoshuv asosida biologiyani o‘qitish metodikasini takomillashtirish (7-8 sinflar misolida)” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi.
Ilmiy rahbar: p.f.f.d. (PhD), dotsent, D.M. Elmuratova
Taqrizchilar: p.f.d., professor, J.O. Tolipova
p.f.f.d. (PhD), katta ilmiy xodim, L.M. Karaxonova
2. Toshkent davlat pedagogika universiteti tadqiqotchisi Yakubjanova Nodiraxon Avazxon qizining 13.00.02 – Taʼlim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (biologiya) ixtisosligidan pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “Integrativ yondashuv asosida biologiya va genetika fanini o‘qitish metodikasini takomillashtirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi.

12 октября 2024 г. в 13: 00 доктор философии по присуждению ученых степеней Гулистанского государственного университета.03/30.12.2019.V.91.01-состоится очередное заседание научного семинара при единовременном научном совете на базе Научного совета
Oбсуждение Диссертационной работы исследователя Ташкентского государственного педагогического университета Хакбердиевой Шаиры турсуналиевны на тему: “совершенствование методики преподавания биологии на основе компетентностного подхода (на примере 7-8 классов) для получения ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам по специальности 13.00.02 – теория и методика образования и воспитания (биология) ".
Научный руководитель: п.f.f.d. (PhD), доцент, D.M. Эльмуратова
Рецензенты: п.f.d., профессор, Дж.O. Толипова
p.f.f.d. (PhD), старший научный сотрудник, L.M. Караханова
Обсуждение диссертационной работы исследователя Ташкентского государственного педагогического университета Якубжановой нодирахон Авазхон кызы на тему “совершенствование методики преподавания биологии и генетики на основе интегративного подхода " на соискание ученой степени доктора философии (PhD) в области педагогических наук по специальности 13.00.02 – теория и методика образования и воспитания (биология).