2024 yil 12 oktyabr soat 13 00 da Guliston davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.В.91.01 – raqamli Ilmiy kengash asosidagi bir martalik Ilmiy kengash qoshidagi Ilmiy seminarning navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tadi
1. Toshkent davlat pedagogika universiteti tadqiqotchisi Haqberdiyeva Shoira Tursunaliyevnaning 13.00.02 – Taʼlim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (biologiya) ixtisosligidan pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “Kompetensiyaviy yondoshuv asosida biologiyani o‘qitish metodikasini takomillashtirish (7-8 sinflar misolida)” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi.
Ilmiy rahbar: p.f.f.d. (PhD), dotsent, D.M. Elmuratova
Taqrizchilar: p.f.d., professor, J.O. Tolipova
p.f.f.d. (PhD), katta ilmiy xodim, L.M. Karaxonova
2. Toshkent davlat pedagogika universiteti tadqiqotchisi Yakubjanova Nodiraxon Avazxon qizining 13.00.02 – Taʼlim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (biologiya) ixtisosligidan pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “Integrativ yondashuv asosida biologiya va genetika fanini o‘qitish metodikasini takomillashtirish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi.

On October 12, 2024, at 1:00 p.m., the next session of the scientific seminar will be held under the one-time Scientific Council based on the Scientific Council number PhD.03/30.12.2019.V.91.01 under Gulistan State University
Discussion of the dissertation work of researcher of Tashkent State Pedagogical University Khakberdieva Shaira tursunalievna on the topic: “improving the methodology of teaching biology based on a competence-based approach (using the example of grades 7-8) to obtain a PhD in pedagogical sciences in the specialty 13.00.02 – theory and methodology of education and upbringing (biology)."
Scientific supervisor: P.F.F.D. (PhD), Associate professor, D.M. Elmuratova
Reviewers: P.F.D., Professor, J.O. Tolipova
P.F.F.D. (PhD), Senior researcher, L.M. Karakhanova
Discussion of the dissertation work of Yakubzhanova nodirakhon Avazkhon kyzy, researcher at Tashkent State Pedagogical University, on the topic “improving the methodology of teaching biology and genetics based on an integrative approach" for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in the field of pedagogical sciences, specialty 13.00.02 – theory and methodology of education and upbringing (biology).
Scientific supervisor: B.F.D. (PhD), Associate Professor, O.E. Khojanazarov
Reviewers: P.F.D. (DSc), Professor, G.S. Ergasheva
P.F.F.D. (PhD), Senior Researcher, L.M. Karakhanova
On October 12, 2024, at 1:00 p.m., the next session of the scientific seminar will be held under the one-time Scientific Council based on the Scientific Council number PhD.03/30.12.2019.V.91.01 under Gulistan State Universit